Seši ieteikumi, kā atbrīvoties no stresa darbā

Frustrated Businesswoman on Telephone

Stress darbā ir viens no galvenajiem iemesliem, kas rada haosu arī privātajā dzīvē. Tas var sabojāt tavu veselību, attiecības un samazināt panākumu iespējas. Lūk, seši padomi, pēc kuriem vadoties, varēsi atbrīvoties no stresa savā darbavietā:

1. Dienas laikā izpildi vingrinājumus
Kārtīgam treniņam noteikti nepietiks enerģijas un laika, tomēr izvēlies parastos ikdienas procesus padarīt sarežģītākus. Izkāp no transporta kādu pieturu ātrāk, pārējo ceļu veic kājām, uz darba kabinetu dodies pa kāpnēm, ne liftu. Zem darbagalda izdari dažādus kāju vingrinājumus – galvenais ir vairāk kustēties un nodarbināt savu ķermeni.

2. Atrodi lietas, par kurām pasmieties
Uzturi brīvu darba atmosfēru – aizsūti kolēģiem smieklīgu video, turi uz galda bildi, kas vienmēr liek tev smieties (kaut vai tikai pasmaidīt). Ir grūti kļūt dusmīgam vai īgnam, ja ik pa brīdim atrodas kas uzjautrinošs.

3. Prasi palīdzību
Tavā darbavietā noteikti ir kāds, kurš var tev palīdzēt, ja kaut ko nesaproti vai kaut kas nesanāk. Neviens tev nevar palīdzēt, ja neviens nezina, ka tev vajag palīdzību. Palīdzības prasīšana nav vājuma pazīme – atceries to!

4. Atrodi padomdevēju
Noteikti ir kāds, kurš ir darījis tavu darbu, kāds, kurš pārzina tavus darba pienākumus. Pavadi vairāk laika kopā ar šo cilvēku – kaut vai pasēdi pie viena galda kafijas pauzē. Tā tu vari iegūt daudz vērtīgu mācību, kā kļūt veiksmīgākam savā darbavietā un pakāpties pa karjeras kāpnēm.

5. Ievelc dziļu elpu
Tu esi dusmīgs, īgns, nokaitināts? Elpo. Aizver acis un ievelc vairākas dziļas elpas – izpūt tās lēnām. Tas nomierinās tevi, visus tavus nervus un palīdzēs mierīgi turpināt iesākto darbu.

6. Iemācies meditēt
Šeit nav runa par kādu nopietnu, sarežģītu meditāciju. Tev vajag zināt tikai pašus pamatus par to, kas tas ir un kā tas darbojas. Izlasi kādu grāmatu vai rakstu par to. Meditācijas iemācīšanās var palīdzēt ļoti saspringtās situācijās, kad stress ir vajadzīgs vismazāk.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru