Demokrātiskās vērtības
Burkarts ir iesniedzis ierosinājumu atļaut ieroču reeksportu uz valstīm, kurām ir tādas pašas demokrātiskās vērtības kā Šveicei.
Imports, eksports
Tas nozīmē, ka trešās valstis var iegūt Šveices ieročus ar nolūku nosūtīt uz Ukrainu, ko pašlaik aizliedz Šveices likumi.
Zelta vidusceļa maldība
“Mums nevajadzētu būt veto tiesībām, lai atturētu citus palīdzēt Ukrainai. Ja mēs to darīsim, mēs atbalstām Krieviju, kas nav neitrāla nostāja,” aģentūrai Reuters sacīja Burkarts.
Lasi arī: Kā jūsu planēta – patrons ietekmē jūsu finansiālo stāvokli un karjeru
Dzeltens, sarkans, zaļš
Tikmēr kreisi noskaņotie sociāldemokrāti kopā ar zaļajiem liberāļiem apgalvo, ka atbalsta izmaiņas pašreizējā tiesiskajā regulējumā.
Slidena nogāze Alpos
Vislielāko opozīciju nāk no zaļajiem, deputāte Marionna Šlete apgalvo, ka Šveices ieroču piegādes atļauja Ukrainai var novest pie “slidenas nogāzes”.
Maz ticami sabiedrotie
Šlaters un zaļie nav vieni savās bažās, ka tas varētu pielikt punktu Šveices neitralitātei. Šķiet, ka labējā Šveices Tautas partija šajā jautājumā ir dalīta.
“Iznīcināt miera un labklājības pamatu”
Likumdevējs Deivids Zuberbuelers no Šveices Tautas partijas apgalvo, ka ieroču piegādes atļaušana varētu “iznīcināt miera un labklājības pamatu mūsu valstī”.
Neviena partija nav tāda kā vairākuma partija
Šveices Tautas partija ir lielākā parlamenta apakšpalātas politiskā frakcija un tradicionāla valsts neitralitātes aizstāve.
Bažas
Patiesība ir tāda, ka daudzi ir nobažījušies, ka tas varētu izbeigt Šveices neitralitāti.
No diviem pasaules kariem
Pat abu pasaules karu laikā, kad tās kaimiņi cīnījās savā starpā šaušalīgās cīņās, Alpu valstij izdevās saglabāt mieru.
To ne velti sauc par Ženēvas konvenciju
Pārliecība par Šveices neitralitāti ļāva tai arī izveidot tādas humānās palīdzības vienības kā Sarkanais Krusts un būt par Pasaules Veselības organizācijas mītni, cita starpā.