Vai drīkst peldēties pērkona negaisa laikā: daudzi nezina pareizo atbildi

Pērkona negaisi un spēcīgas lietavas gandrīz vienmēr pavada zibens un pērkons, un, ja domājat, ka peldēšanās dīķī šajā laikā ir laba ideja, jūs maldāties.

Pērkona negaisa laikā vieta ūdenstilpnes tuvumā tiek uzskatīta par vienu no bīstamākajām. Tāpēc, ja pērkona negaiss jūs pārsteidz peldoties upē vai ezerā, jums jāzina, kā rīkoties, lai nesavainotos.

Vai ir iespējams peldēties pērkona negaisa laikā?

Īsā atbilde uz šo jautājumu ir nē. Iekāpšana ūdenī pērkona negaisa laikā var būt bīstama, tāpēc vislabāk ir nogaidīt, līdz vētra ir beigusies, pirms mēģināt peldēties. Bet ko darīt, ja jau esat ūdenī, kad tas sāk dzirkstīt?

Šajā gadījumā jums nekavējoties jāpeld uz krastu. Bet dariet to lēnām un mierīgi, nevicinot rokas un kājas. Ja peldaties ar laivu vai katamarānu, peldiet uz tuvāko krastu, cenšoties noliekties pēc iespējas zemāk līdz ūdens transportlīdzekļa dibenam.

Ko vēl nevajadzētu darīt pērkona negaisa laikā?

Zibens un pērkons var būt romantiski, ja atrodaties telpās. Taču, ja atrodaties ārā sliktos laikapstākļos, ir daži svarīgi noteikumi, kas jāatceras, lai saglabātu drošību.

Neslēpieties zem augstiem kokiem, it īpaši atsevišķiem. Visbīstamākie koki ir ozoli un papeles. Bet zibens reti iespērt vītolos un kļavās. Visdrošākie ir zemi biezokņi un krūmi.

Lasi vēl: Horoskops 2025. gada jūlijam stāsta, ka būs iespējams sasniegt to, ko vēlaties

Atklātā vietā atrodiet bedri vai tranšeju un paslēpieties tur. Tomēr apgulties nevar – centieties, lai būtu pēc iespējas mazāk saskares punktu ar zemi, jo tas tikai palielinās izplūdes laukumu. Labāk apsēsties, nedaudz noliecot galvu, lai tā nebūtu augstāka par tuvumā esošajiem priekšmetiem.

Ja esat vairāki, nepulcējieties kopā, bet paslēpieties vieni. Izlāde notiek, saskaroties ar cilvēku ķermeņiem, tāpēc tā var būt bīstama.

Nezvaniet pa tālruni. Ja jums tas tiešām ir jādara, mēģiniet pārtraukt zvanu pēc iespējas ātrāk un piezvaniet nekavējoties pēc nākamā zibens spēriena.

Ja atrodaties atklātā vietā un jūtat, ka mati ceļas stāvus, āda viegli tirpst vai dzirdat dīvainu vibrācijas skaņu, tūlīt iespers zibens. Jums ir 3–4 sekundes pirms iespēriena, tāpēc nekavējoties noliecieties uz priekšu, novietojot rokas uz ceļiem, nevis uz zemes. Savelciet kājas kopā un saspiediet papēžus kopā.