Ortopēdiska rakstura problēmas
Sēdēšana šādā pozā var izraisīt stājas problēmas, šādi sēžot tiek piemērota papildus slodze gurniem, ceļiem un potītēm.
Ķermeņa pagriešana
Šī poza rada zināmus draudus, it īpaši lieli tie ir maziem bērniem, kuri vēl tikai adaptējas. Šādi sēžot, bērnam tiek liegta ātra pagriešanās un svara pārnešana uz kādu no pusēm.
Bailes no nespēlēšanās
Sekas vēlāk var kaitēt bērna vispārējai attīstībai. Noķert bumbu bērnam var būt visai grūti, kā arī īpašas grūtības sagādās sporta veidi, kuru veikšanai nepieciešama laba līdzsvara izjūta.
Svarīga ir ķermeņa vidusdaļa
Cilvēka ķermenis var darīt brīnumus, mums tikai tam jāseko līdzi.
Saīsināšanas un ciešums
Atrašanās šādā pozā var saīsināt un padarīt ciešus kāju un gurnu muskuļus, kā rezultātā bērnam var veidoties iekšupvērstā pēda, sāpes iegurņa rajonā un muguras daļā.
Fizioloģiskie draudi
Zemāk redzamajā video materiālā iespējams aplūkot fizioloģiskos draudus, ja bērnam ļauj sēdēt “W” pozā.
KAS TAS PAR SVIESTU??? 😀 Jauku vakaru tenkotājiem… 😀
Murgs kautkāds. Pat jogā ir šāda sēdēšanas poza, saukta par “varoņa pozu”, kas tieši ir ieteicama
Man pediatre arii teica to pašu pat parādija kas var notikt,ja bērnam ļaus tā sēdēt. Mazam bērnam tas ir vieglak sēdēt un pec tam kājiņās tik vienkāršāk, bet šķības kājas var palikt – pēdas uz iekšu, liikas kājas, iegurņa deformācija utt. Vingrošanas laikā tas cits stāsts ne jau katru dienu entās stundas tu yogo, te iet runa par bērniem kuriem viss aug un attīstās un ja dien dienā tā bērns sēž tad tas noved pie tā kas rakstīts…
“Varoņa” pozā pēdas atrodas citā pozīcijā un tur arī viss tas sāls 🙂 Tādēļ uzmaniet, lai mazie tiešām nesēdētu tā, kā bildē, bet pēdiņas nostieptu taisni 🙂
Starp citu, manai meitai, kurā ļoti bieži šādi sēdēja tiešām ir problēmas ar stāju (pēdām) un līdsvaru.
Tā sēdēju bērnībā (mana mīļākā TV skatīšanās poza), šad tad apsēžos vēl joprojām. Man nav stājas problēmu, Pēdas ir vērstas uz ārpusi. Padsmit gadus biju dejotāja. Savos 40+ gados nu tiešām nevaru sūdzēties.