1. Attīrām
Pamanot, ka āda kļuvusi sausa, parasti cenšamies situāciju glābt ar krēma palīdzību, tomēr sasniegt cerēto rezultātu ne vienmēr izdodas. Nereti sausā virskārtiņa jeb atmirušo šūnu slānis ir tik biezs, ka līdzeklis nespēj tam izsūkties cauri un iedarboties. Āda vispirms jāattīra.
Kafijas biezumus šā dzēriena cienītāji dažu dienu laikā var sakrāt pietiekami daudz. Tos izmantojot, nevajadzētu berzt spēcīgi – lai arī izmirkuši, tiem ir asas kantītes, kas var sakairināt ādu.
Tam noder kosmētikas veikalos nopērkams vai pašgatavots skrubis. To ieteicams lietot reizi nedēļā pēc siltas dušas, vannas vai, vislabāk, pirts, kad raga kārtiņa ir izmirkusi un mīksta, bet poras – pavērušās. Paņem mazliet abrazīvās masas saujā un maigi, apļveida kustībām masē ķermeni, īpašu uzmanību pievēršot zonām, kur āda izteikti sausa un sabiezējusi, visbiežāk – ceļgaliem, pēdām un elkoņiem.
Kafijas biezumus šā dzēriena cienītāji dažu dienu laikā var sakrāt pietiekami daudz. Tos izmantojot, nevajadzētu berzt spēcīgi – lai arī izmirkuši, tiem ir asas kantītes, kas var sakairināt ādu. Lielisku skrubi gatavo, sajaucot ēdamkaroti medus, pusglāzi cukura un sešas ēdamkarotes olīveļļas. Tikpat laba recepte: astoņas ēdamkarotes auzu pārslu aplej ar glāzi silta piena un pāris minūtes pagaida, lai uzbriest. Pavisam vienkāršs risinājums – uzbērt uz dušas cimda vai sūkļa mazliet smalkā (papēžiem, ceļgaliem un elkoņiem var izmantot rupjo) sāls un dažas minūtes vieglām apļveida kustībām masēt ķermeni.
Tiem, kuriem ir jutīga āda vai tuvu tās virskārtai izvietoti asinsvadi, ieteicams izvēlēties tirdzniecības vietās nopērkamus maigus attīrošus līdzekļus, nevis eksperimentēt, gatavojot pašam. Ja sanāks pārāk abrazīvs, efekta vietā var iegūt defektu – apsārtušu, sakairinātu ādu.
Attīrīšanai piemērota dušas želeja ar abrazīvām daļiņām vai ziepes, kas satur dabiskas izcelsmes graudiņus, piemēram, zemeņu vai magoņu sēkliņas, sīki sasmalcinātus aprikožu kauliņus, kukurūzas graudus, mandeles vai valriekstus, klijas, jūras aļģes vai koraļļu daļiņas. Atbrīvoties no vecās ādas palīdz arī sūklis ar abrazīvu virsmu. Ādai vislabāk patiks no jūras zālēm gatavots, kas ir maigāks.
2. Mitrinām un barojam
Ziemā vislabāk izvēlēties barojošu krēmu, kas vienlaikus mitrinās un bagātinās ar vērtīgām vielām. Āda kļūs īpaši zīdaina un maiga, ja uzspiedīsiet uz plaukstas vajadzīgo daudzumu ķermeņa krēma un tam pievienosiet četrus pilienus vīnogu kauliņu, saldo mandeļu, persiku kauliņu vai naktssveces eļļas. Var izmantot arī A un E vitamīnu eļļā, krēmam piejaucot klāt kapsulas saturu.
Ar pliku eļļu ziesties nav ieteicams, jo tā slikti iesūcas ādā. Cik tad ilgi ietaukots teju no galvas līdz kājām stāvēsi kā liela kartupeļu pankūka? Krēms satur mazmolekulārus savienojumus, kuri palīdz eļļai nokļūt ādas dziļākajos slāņos.
Ar pliku eļļu ziesties nav ieteicams, jo tā slikti iesūcas ādā. Cik tad ilgi ietaukots teju no galvas līdz kājām stāvēsi kā liela kartupeļu pankūka?
Saplaisājušiem papēžiem glābiņš ir putnu – zosu vai pīļu – tauki. Vakarā bagātīgi ieziež pēdas, aptin ar drāniņu vai marli, uzvelk siltas zeķes un liekas uz auss. No rīta izskatās krietni labāk! Putnu tauki gan pabaro ādu, gan atgrūž ūdeni mazgājoties. Zosis un pīles var kaut visu dienu plunčāties dīķī, taču spalvas nesamirkst. Kādēļ tas svarīgi? Pēc dušas vai vannas mūsu ādas mitruma līmenis ir samazinājies. Krāna un ādā esošā ūdens struktūra ir ļoti atšķirīga. No ūdensvada nākušais ir nedzīvs (cita lieta – ja no akas vai ezera) un satur daudz aktīvākas ūdeņraža molekulas, kuras piesaista ādā esošo ūdeni. Ja papēži ir saplaisājuši, tie jāpasargā no vēl lielāka mitruma zuduma, vannojot kājas.
Ziemā ieteicams vismaz divus mēnešus dzert naktssveces eļļas kapsulas. Šī auga eļļa satur nepiesātinātās taukskābes un E vitamīnu, kas uzlabo vielmaiņu ādā, padarot to elastīgāku un tvirtāku, mitrinot un paātrinot jaunu šūnu veidošanos.
3. Masējamies
Pēc mazgāšanās, izmantojot krēmu kā slīdvielu, ieteicams veikt pašmasāžu. Tā tiks veicināta asinsrite – ar uzturu uzņemto barības vielu un skābekļa pieplūde ādai –, kā arī krēma iesūkšanās tajā.
Šim nolūkam var izmantot speciālas masāžas ierīces – rullīti vai cimdu.
Pirms tam noteikti noskaidrojiet (literatūrā vai internetā) pareizas masāžas līnijas. Tā jāveic limfas teces virzienā. Neprasmīgi rīkojoties, kādā ķermeņa daļā var izraisīt tūsku.
Lasi vēl: Rutki: īsts brīnums, tikai jāprot pagatavot. Labi arī veselībai!
4. Cīnāmies pret celulītu
Ziemā vairākums kustamies mazāk, tādēļ celulīts kļūst izteiktāks. Nav patīkami, ka āda tik grubuļaina kā apelsīna miza, tādēļ pēc rūpīgas attīrīšanas ar skrubi celulīta skartās zonas ieteicams ieziest ar speciālu krēmu, kam ir karsējošs vai atvēsinošs efekts. Jāizvēlas tīkamākais, jo iedarbības ziņā atšķirības nav – abi paātrina vielmaiņu un tauku šķelšanos zemādā. Ja ir paplašināti vai tuvu ādas virskārtai esoši asinsvadi, kā arī nosliece uz mikroskopisku zemādas asinsizplūdumu rašanos, krēmu ar termoefektu izmantot nedrīkst. Tas paplašina kapilārus un var veicināt to plīšanu.
Ziemā vairākums kustamies mazāk, tādēļ celulīts kļūst izteiktāks.
Protams, jāatceras, ka celulīta rašanās iemesls galvenokārt ir nepietiekama fiziska aktivitāte un neveselīgs uzturs. Ja nemainīsiet dzīvesveida ieradumus, mēģinājumi tikt vaļā no apelsīna miziņas līdzināsies cīņai ar vējdzirnavām.
5. Palutinām
Ķermeņa āda priecāsies, ja kādreiz tai uzklāsiet vērtīgām vielām bagātīgu masku. Tas gan nav vienkārši paveicams: vajadzīgs liels daudzums masas, palīgs, kurš ar to vienmērīgi pārklās visu ķermeni un lāviņa, kur ērti un netraucēti vismaz 20 minūtes pagulēt. Šaurā dušas telpā to izdarīt neizdosies, bet dzīvojamā istabā – pārāk liela ķēpa! Uzklāt plānu, teju caurspīdīgu kārtiņu nav jēgas. Tad jau labāk bagātīgi ieziesties ar krēmu.
Īstā reize, kad lutināt ādu ar, piemēram, aļģu vai dūņu masku, ir pirts apmeklējums. Aļģes padara ādu gludāku un elastīgāku, mazina celulītu, veicina toksīnu izvadīšanu un zemādas tauku šķelšanu. Dūņas bagātīgi apgādā šūnas ar vitamīniem, mikroelementiem un skābekli, dziedē iekaisušu un sakairinātu ādu, izvada no organisma kaitīgās vielas, balina vasarraibumus un pigmenta plankumus, kā arī palīdz uzveikt dažādas ādas slimības. Ķermenim tāpat var izmantot jebkuru masku, ko klāj uz sejas. Ja, protams, nav žēl tādu daudzumu, piemēram, ābolu, biezpiena vai citu labumu.
Avots: