Aprunājieties ar kopējā procesā iesaistīto personu
Daudzi cilvēki pieļauj kļūdu, kad pirms svarīga notikuma, kas nav saistīts ar ģimenes lietām, sāk zvanīt mātei, māsai, draudzenei, vīram u. c., meklējot mierinājumu. Neatkarīgi no tā, cik empātiski ir tuvie cilvēki, viņi neizprot situāciju līdz galam.
Tāpēc vispārīgas frāzes (“Tu esi vislabākā!”, “Mēs ar tēti tev ticam!”, “Tu esi mana gudrā meitene!” u. c.), visticamāk, izraisīs papildu aizkaitinājumu un vēlmi nervozi atbildēt ar frāzi: “Tu nesaproti…”.
Ja ir kāds kolēģis, ar kuru esat draudzīgā uzticībā, tas būtu labākais variants satraucošā notikuma priekšvakarā. Jūs varēsiet pārrunāt nianses, kas jums abiem ir zināmas, un vēlreiz pārskriet cauri tam, kas ir daudzkārt pārrunāts, gatavojoties notikumam. Un, kā saka, atkārtošana ir zināšanu māte… un tas dod pārliecību.
Ļaujieties tuvībai
Nekrītiet izmisumā! Protams, nav runa iet uz ielas svešinieka meklējumos. Intīma tuvība ar mīļoto cilvēku, pirmkārt, būs emocionāla, jo tu jau esi uz robežas, un, otrkārt, izlādējot emocijas dabiski, organisms neizbēgami nonāks kortizola nomākšanas, serotonīna izdalīšanās stadijā – vienkārši garīgās atpūtas stadijā.
Ātri dodieties uz pasākuma vietu
Tiklīdz plaušas būs bagātinātas ar skābekli, smadzenēm tiks dots signāls izdalīt serotonīnu, kas nomāc kortizolu. Ātra staigāšana liks plaušām strādāt aktīvāk – un tieši elpot dziļāk mums iesaka histērijas vai panikas lēkmes stāvoklī.
Starp citu, ikdienas iešana kājām uz darbu ir brīnišķīgs ieradums, kas var ne tikai uzvarēt hronisku stresu, bet arī padarīt jūs koncentrētāku un efektīvāku. Piemēram, ja 30-40 minūtes ejat kājām, šajā laikā varat diezgan labi pārdomāt nākamās dienas plānus, izdomāt negaidītas stratēģijas… Vai arī vienkārši klausīties foršu mūziku, smaidot garāmgājējiem un drūmiem autovadītājiem, kas stāv sastrēgumos.