1. Gurķi izvada toksīnus
Gurķi sastāv no 95% ūdens, kas, kā zināms, izvada no organisma kaitīgās vielas. Tāpat gurķi satur arī veselu lērumu vitamīnu, tāpēc, ja esi pārliecināts, ka tie ir izaudzēti bez ķimikāliju palīdzības, lieto tos uzturā ar visu mizu, jo tā ir bagāta ar C vitamīnu – 10% no ieteicamās dienas devas!
2. Gurķus var ēst diētas laikā
Ikvienam, kurš vēlas samazināt savu svaru, tiek rekomendēts ēst gurķus, jo to sastāvā ir tartronskābe, kas neļauj aptaukoties. Šie dārzeņi satur tikai 13,5 kkal uz 100 gramiem produkta!
3. B vitamīna avots
Gurķi ir bagātīgs B vitamīnu grupas avots (B1, B2, B3, B6, B9), tāpēc arī tos ir vērts lietot uzturā regulāri!
4. Novērš nepatīkamu smaku mutē
Ja Tev ir slikta elpa, bet nav nekādu slimību, kas provocē šo smaku, šie dārzenis Tev noteikti var palīdzēt atrisināt šo problēmu – paturi gurķa gabaliņu mutē (30 sekundes), tas palīdzēs iznīcināt baktērijas, kas izsauc sliktu elpu!
5. Daudzu slimību profilaksei
Gurķi samazina risku saslimt ar vēzi, regulē holesterīna līmeni asinīs un uztur spiedienu normas robežās, bet gurķu sula satur hormonu, kas aizkuņģa dziedzerim palīdz izstrādāt insulīnu, tāpēc gurķi ir lieliski piemēroti diabētiķiem!
6. Lielisks līdzeklis ādai un matiem
Gurķi lieliski palīdz pret saules apdegumiem un ādas kairinājumu. Vienkārši uzliec notīrītu gurķi uz sakairinātās vietas, lai tādā veidā samazinātu iekaisumu, bet, ja vēlies ādu padarīt gaišāku, pagatavo gurķu masku – vienkārši uzliec uz sejas sagrieztas gurķu šķēlītes, turklāt gurķi stimulē arī matu augšanu!
7. Cīnās ar celulītu
Sievietēm, kuras karo ar celulītu, ļoti svarīgi ir daudz dzert, bet gurķi satur lielu daudzumu ūdens, kas ļoti labi palīdz izvadīt toksīnus no organisma!