Miegs – tā ir jebkura cilvēka fizioloģiska vajadzība. Ko gan teikt par bērnu, kuram miegs ir ārkārtīgi noderīgs. Bet bieži vien no slikta bērna miega cieš visa ģimene. Ņemiet šo informāciju vērā.
Lasi vēl: Maršrutā Līvāni-Mežancāni-Līvāni ieviests transporta pēc pieprasījuma pilotprojekts
Cikos bērni iet gulēt
Problēma ir tā, ka kļūst arvien grūtāk nolikt bērnu gulēt noteiktajā laikā. Bērni burtiski nešķiras no saviem viedtālruņiem, planšetēm un datoriem, ir aizrauti ar bezgalīgo izklaižu pasauli. Šo ierīču ņirbēšana sūta smadzenēm signālu, ka vēl nav pienācis laiks gulētiešanai, tā vietā, lai aizmigtu un uzkrātu spēkus nākamajai dienai.
Zinātniskie pētījumi skaidri parāda: bērni, kuri aizmieg vēlu, kļūst aizkaitinātāki un satrauktāki, viņiem ir grūti uz kaut ko koncentrēties, viņiem rodas grūtības mācību procesā un sākas nervu nestabilitāte.
Tas nav vienīgais iemesls, kāpēc ir tik svarīgi, lai bērns ietu gulēt laicīgi. Bērnībā organisms aug nevis pa dienām, bet pa stundām. Tas attiecas ne tikai uz fizisko, bet arī psiholoģisko augšanu. Pirmajos dzīves gados mazuļa organisms iegūst milzīgu informācijas daudzumu un apgūst jaunas prasmes ar pieaugušiem nepieejamu ātrumu. Un tas notiek, pateicoties augšanas hormonam, kas organismā izstrādājas 2 – 3 stundas pēc aizmigšanas un darbojas pamatā pa nakti.
Lasi vēl: Aktīvā atpūta kopā ar ģimeni
Vislabākais laiks šī hormona izstrādei ir pusnakts. Tādējādi, ja bērns iet gulēt vēlāk par pulksten 9 vakarā, viņa organismā tiek traucēta hormona izstrāde un samazinās laiks, kurā hormons vienkārši nespēj izpildīt savu funkciju.
Tas var izraisīt bērna fiziskās aktivitātes samazināšanos vai arī, tieši otrādi, hiperaktivitāti, jo tiek izjaukta psiholoģiskā noturība. Tāpat vēla aizmigšana negatīvi ietekmē bērna intelekta attīstību. Tāpēc nakts stundās augošajam organismam ir jāatpūšas, un kopā ar bērnu tas ir jādara arī visai ģimenei!
10 “ZELTA BĒRNA MIEGA” NOTEIKUMI
Izvirzi prioritātes
Bērnam nav jāguļ uz mammas un tēta bezmiega rēķina. “Zelta bērna miegs” – tas ir veselīgs un salds visu ģimenes locekļu miegs!
Nosaki miega režīmu
Miega režīms ģimenē veidojas atkarībā no tā, kad gulēt ir ērti ne tikai bērnam, bet arī visai ģimenei. Jo bērnam visvairāk ir vajadzīgi izgulējušies, veselīgi vecāki. Kopā ar savu otro pusīti nosaki, kad jūsu ģimenē sākas miera stunda, un strikti ievērojiet jūsu pieņemto lēmumu!
Lasi vēl: EA autobusu parka atjaunošanā iegulda 600 000 eiro
Izlem, kur gulēt un ar ko
Protams, jautājums, vai bērnam gulēt ar vecākiem, vai arī atsevišķi – ir dziļi individuāls. Bet vislabāk, ja bērns gulēs pats savā gultiņā un vēlams savā istabā. Bet mamma un tētis gulēs zem vienas segas. Kad mamma un tētis guļ zem vienas segas – tā ir laimes un ilgas labklājības ķīla visiem ģimenes locekļiem!
Nebaidies modināt miegamici
Ja tavs mazulis pa dienu ilgi guļ, bet pēc tam naktī nevar aizmigt, tad neļauj viņam gulēt pa dienu – modini miegamici!
Optimizē barošanu
Ja bērns pēc ēšanas kļūst miegains, tad izdari tā, lai pēdējā vakara ēšana būtu vissātīgākā un pamatīgākā.
Piesātināta diena
Lai katra diena tava bērna dzīvē būtu piesātināta gan fiziski, gan emocionāli, bez pārspīlējuma – bet gan harmoniski.
Padomā par gaisu guļamistabā
Optimālā temperatūrā istabā ir 18–21 °C, bet mitrums no 50–70 %. Šī jautājuma risināšana ir tēta uzdevums.
Izmanto peldēšanas iespējas
Vēsa vanna pirms miega – kas gan var būt vēl labāks!
Gultas sagatavošana
Vienmērīgs, biezs un stingrs matracis, dabīga gultasveļa, bet, ja tavam mazulim ir mazāk par trim gadiem, tad var iztikt arī bez spilvena.
Parūpējies par kvalitatīvu pamperi
Vismazākajiem kvalitatīvs pamperis ir ļoti svarīgs, uz tā rēķina nevajdzētu ekonomēt!
Uzzini vēl vairāk noderīgu informāciju par veselīgu miegu visai ģimenei no ārsta Komarska rekomendācijām.
Ar jebkurām problēmām var tikt galā, ir tikai jāgrib. Veselīgs miegs bērnam ir laimes un laba mikroklimata ģimenē ķīla!
Avots: revolucija.eu