Alkoholismu izraisa darbaholisms

darbaholisms

 

Starptautiskais zinātnieku kolektīvs veica vislielāko pētījumu vēsturē – saistībā ar pārmērīgu alkohola lietošanu un ilgstošu darba laiku. Savus rezultātus zinātnieku publicēja britu medicīnas žurnāla “British Medical Journal”, bet sīkāk ar to var iepazīties “New Scientist” mājaslapā. 

Zinātnieki apkopoja 330 tūkstošu cilvēku datus 61 pētījumā  no 14 dažādām valstīm, tai skaitā ASV, Lielbritānija, Austrālija un Vācija.

Izrādījās, ka pārsniegtās darba dienas režīma normas dēļ rodas depresija, stress un problēmas ar miegu. Alkohols, kā skaidro zinātnieki, spēj palīdzēt cilvēkiem “izbēgt” no tādiem efektiem.

Standarta dienas režīma norma ES ir 40 stundas nedēļā.  Ja darbalaiks pārsniedz 48 stundas nedēļā, ir iespējamība, ka paaugstināsies risks pārmērīgi lietot alkoholu par 11 procentiem.

Gadījumā, ja darba laiks sasniedz 49-54 stundas nedēļā, tad risks kļūt atkarīgam no alkohola pieaug par 13 procentiem.

Tas ir vairāk aktuāli vīriešiem nekā sievietēm. Kā atzīmēja pētnieki, tas nav atkarīgs no vides, tāpat arī no sociālā un ekonomiskā statusa cilvēkiem. Turklāt, reāli alkoholisma rādītāji starp darbaholiķiem ir stipri augstāki: savus secinājumus zinātnieki veica, izmantojot brīvprātīgo sniegtās atbildes uz aptauju jautājumiem.

Kā apgalvo zinātnieki, lielākais darba stundu daudzums, neņemot vērā alkoholismu, noved arī pie mazkustīga dzīvesveida. Zinātnieku dati, iespējams, tiks izmantoti ES rekomendācijās, lai cilvēki ievērotu pareizu dzīvesveidu.

 

avots: uznayvse.ru

 

Leave a Comment