Ar ko atšķiras olas pēc dzeltenuma krāsas? Tā var daudz liecināt

Visbiežāk, kad mēs domājam par vistām, kas dēj olas, mēs iedomājamies vistas, kas staigā pa lauku, kā nu tām patīk. Patiesībā lielākoties olas dēj vistas, kuras 24 stundas pavada slēgtās vistu kūtīs. Viņas reti redz sauli un praktiski nekustās. Gribiet zināt, kāda ola patrāpījusies jums? – brīvās turēšanas vai “ieslodzītās”? Vienkārši apskatiet olas dzeltenumu.

Kā jūs domājat, kāda izskatās veselas un mūsu veselībai labākas vistas ola?

Ja esiet pieraduši olas pirkt lielveikalā, visticamāk, spilgti dzeltens olas dzeltenums jums liksies normāls un ierasts. Tā izskatās olas, kuras dējušas vistas, barotas ar nabadzīgu organisko pārtiku. Vairums veikala olu ir šāds olas dzeltenums, un tas nozīmē, ka vistas ir slikti barojušās.

Kaut arī tas var likties neierasti, daudz noderīgākas ir olas ar olas dzeltenumu tumši oranžā krāsā. “Olas ar piesātinātāku krāsu, kā likums, liecina par to, ka vista ir bijusi brīvajā turēšanā,” saka Hilarija Šallo Tesmara, drošas pārtikas programmas “Egg Nutrition Center” direktore. “Putniem, kas staigā brīvībā, ir daudz vairāk iespēju atrast un apēst “pigmentējošu” ēdienu, kas ietekmēs olas dzeltenuma krāsu.

Lūk, kāpēc svarīgi, kā vista barojusies: no tā atkarīga olas enerģētiskā vērtība.

Kamēr olas baltums un tauki nemainās, tumšāka dzeltenuma krāsa norāda uz to, ka vistas barībā bijis ksantofilu (tie ir tumšajos lapu dārzeņos kā spināti, cukini, brokoļi) un omega 3 taukskābes.

Saskaņā ar Mother Earth News, kas veicis personisko pētījumu, kā arī pēc pētījuma datiem, ko veikusi Pensilvācijas štata Universitāte, tumšāks olas dzeltenums ir bagātāks ar A, D un E vitamīniem, tas satur beta karotīnu un omega 3 taukskābes. Tas viss liecina par to, ka šādas olas ir veselīgākas cilvēkam.

Avots:

aLA

COMMENTS

  • <cite class="fn">Agris Ruņģis</cite>

    Kāpēc ir jāmāna cilvēki? Latvijā jau tā ir pietiekami daudz neizglītoti cilvēku, kas dzīvo kā pa ķešu un ķer lētu, ”viena tante teica” informāciju.

    Olas dzeltenuma krāsa ir balstīta uz to, ko vista ēd. Vairāk zaļumu uzturā, kā zāle, nezāle u.c jo oranžāka ola. Visu pārējo ar neapbruņotu aci nevarēs pateikt tik viegli.

    Būru vistu olas arī var būt ar oranžiem dzeltenumiem, ja tiek dots daudz zaļumu, bet arī tas nepadara būra vistas olu ne tuvu tik vērtīgu kā lauku vistas olu. Kā arī lauku vista attiecīgajās sezonās, kad zaļumu nav, vai ir maz, var būt ar spilgtu dzeltenumu.

Leave a Comment