Auksts vai karsts? Kādu ūdens temperatūru izvēlēties atkarībā no traipu veida

Neatkarīgi no tā, ko esat izlējis uz sevis vai dīvāna, centieties pēc iespējas ātrāk noņemt traipu.

Ja nepieciešams ātri atbrīvoties no traipa uz apģērba vai mēbeļu polsterējuma, iespējams, jūs domājat, ka ūdens temperatūrai nav nozīmes. Tomēr atkarībā no vielas, kas atstājusi traipu uz auduma, ūdens temperatūra var vai nu palēnināt traipa noņemšanas procesu, vai arī pilnībā novērst traipu.

Kad traipus likvidēt ar karstu ūdeni

Vairumā gadījumu netīrās lietas labāk mazgāt siltā vai karstā ūdenī, bet ne verdošā ūdenī. Vārošu ūdeni izmantojiet tikai stipriem audumiem.

Šādas temperatūras ūdeni nav ieteicams izmantot maigiem materiāliem, piemēram, zīda vai vilnas izstrādājumiem.

Silts vai karsts ūdens var palīdzēt efektīvi noņemt traipus šādos gadījumos:

Netīrumiem: vispirms ļaujiet traipam pilnībā nožūt un pēc tam noņemiet pēc iespējas vairāk sauso netīrumu, pirms mazgāt audumu siltā ūdenī;

Eļļas un tauku traipi: ieteicams uz traipa uzklāt veļas ziepes, atstāt to uz dažām minūtēm un pēc tam audumu mazgāt karstā ūdenī (ne verdošā, bet tik karstā, cik pieļauj materiāls);

Sviedru traipi: lai efektīvi likvidētu sviedru traipus, iepriekš apstrādājiet traipu ar sodas un ūdens maisījumu un pēc tam mazgājiet siltā ūdenī.

Ieteicams izmantot siltu vai karstu ūdeni arī šādu vielu radīto traipu tīrīšanai: Krāsvielas un marķieri; Olas; Zāle; Tomātu ēdieniem; Lūpu krāsa; Sinepes; Apavu krēms.

Kad noņemt traipus ar aukstu ūdeni

Auksts ūdens tiek uzskatīts par labāko līdzekli traipu noņemšanai šādos gadījumos:

Šokolāde: mazgāšana ar aukstu ūdeni palīdz novērst šokolādes tālāku iespiešanos audumā, un tad ieteicams izmantot traipu tīrītāju;

Vīns: auksts ūdens palīdz atšķaidīt vīnu, bet traipu ieteicams apstrādāt ar trauku mazgāšanas līdzekli vai trauku mazgāšanas līdzekļa un ūdeņraža peroksīda maisījumu.

Krāsa: ūdens bāzes krāsu traipiem labāk ir piemērots auksts ūdens, kas pirms mazgāšanas likvidē lielāko daļu šķidruma.

Auksts ūdens ieteicams arī šādu vielu un produktu traipiem:

Alkoholiskie un bezalkoholiskie dzērieni; Zīdaiņu pārtika; Sveču vasks; Siers; Kafija un tēja; Košļājamā gumija; Želeja un ievārījums; Piens un piena produkti; Sojas mērce; Zobu pasta.

Kā izmantot ūdeni traipu noņemšanai

Noņemot traipu no apģērba un polsterējuma, jāievēro šādas vadlīnijas:

Vienmēr pārbaudiet ūdens un mazgāšanas līdzekļa šķīduma temperatūru uz neliela slēpta auduma laukuma, lai pārliecinātos, ka tas neradīs bojājumus vai krāsas izmaiņas;

Maigi “noslaukiet” traipu – tas palīdz noņemt netīrumus, netīrot tos tālāk audumā.

Ja izmantojat karstu ūdeni, ieteicams samērcēt traipu un pēc tam uzklāt traipu noņēmēju. Mērcēšana var būt efektīva, taču tā jāveic, ņemot vērā auduma izturību pret karstumu.

Traipiem, kuriem nepieciešams auksts ūdens, parasti labāk ir mērcēt visu netīrumu vietu. Tas palīdzēs izvilkt vielu no auduma šķiedrām. Tomēr, ja traips ir uz mīkstajām mēbelēm, mērcēšana nav labākais risinājums. Tiem traipiem, kas reaģē uz aukstu ūdeni, ieteicams ar smidzinātāju viegli izsmidzināt ūdeni uz netīrās vietas un pēc tam noslaucīt traipu ar tīru drānu.

Ja traipus nepieciešams likvidēt karstā ūdenī, labāk noslaucīt mēbeļu netīro vietu ar samitrinātu drānu. Ja iespējams, vislabāk traipu apstrādāt ar tvaika tīrīšanas līdzekli – taču jāuzmanās, lai nemērcētu polsterējumu.

 

 

Leave a Comment