Cīņa ar noziedzību: ātrāka apmaiņa ar informāciju par trešo valstu pilsoņiem

• Ātrāk pieejama informācija par ne-ES iedzīvotāju sodāmību;

• Atvieglota prokuroru, tiesnešu un policijas cīņa ar noziedzību un terorismu.

Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja jaunas ES datu bāzes izveidi ātrākai informācijai apmaiņai par trešo valstu pilsoņu sodāmību.

ECRIS-TCN datu bāze, kurā tiks apkopotas ziņas par trešo valstu pilsoņu sodāmību, papildinās jau esošo Eiropas Sodāmības reģistru informācijas sistēmu (ECRIS), kurā apkopota informācija par ES pilsoņu sodāmību. Jaunā datu bāze uzlabos informācijas apmaiņu, tā stiprinot ciņu ar pārrobežu noziedzību un terorismu.

ECRIS-TCN sistēma ļaus:

• valstu varas iestādēm ātri noskaidrot, vai trešās valsts pilsonis ir notiesāts kādā citās ES valstī;

• apkopot informāciju par ES pilsoņiem, kam ir arī trešās valsts pilsonība. Tādējādi viņi nevarēs slēpt sodāmību, izmantojot otru pasi.

EP deputāti sarunās ar ES dalībvalstu pārstāvjiem jau vienojušies, ka datu bāzei varēs piekļūt arī “Europol”, “Eurojust” un jaunveidojamā Eiropas prokuratūra.

Citāts

EP ziņotājs Daniels Daltons (ECR, Apvienotā Karaliste) sacīja: “Saskaņā ar pašlaik spēkā esošajiem noteikumiem ir ļoti sarežģīti iegūt ziņas par trešo valstu pilsoņu sodāmībām. Eiropas Parlamenta apstiprinātās izmaiņas eiropiešu dzīvi padarīs drošāku.”

Nākamie soļi

ECRIS-TCN regula tika apstiprināta ar 379 balsīm pret 170, 118 deputātiem atturoties, bet attiecīgā direktīva – ar 422 balsīm pret 130, 116 deputātiem atturoties. Jaunie noteikumi vēl oficiāli jāapstiprina ES Padomei.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru