Draudzība starp bijušajiem mīļotājiem ir iespējama vai ne? Psihologu skaidrojums

Daudzas romantiskas attiecības beidzas ar šķiršanos. Tomēr bijušie partneri ne vienmēr kļūst viens otram sveši, jo viņiem ir daudz kopīgu atmiņu no pagātnes, interešu un draugu.

Daži bijušie mīlnieki cenšas savas attiecības pārcelt uz draudzības līmeni. Bet vai tas ir patiesi?

Vai ir iespējama draudzība starp bijušajiem

“Terapijā viens no populārākajiem lūgumiem ir domāt par draudzību ar bijušajiem mīļotajiem. Un šādās situācijās mēs saskaramies ar daudziem jautājumiem, piemēram, šādu: vai ir vērts dot attiecībām vēl vienu iespēju? Vai bijušajam ir slēpti motīvi attiecībā uz mani?” – stāsta psihologs un attiecību eksperts Kārsons Brenens.

Psihologs uzsver, ka katrs gadījums ir atšķirīgs un ir jārisina atsevišķi.

“Ja jūs neuzdodat šos jautājumus terapijā, tad, visticamāk, jūs tos uzdodat sev. Galu galā, kas gan ir galvenais, ja šis cilvēks jums patīk un vēlaties ar viņu pavadīt laiku? Jums ir kopīga pieredze, idejas, vērtības un intereses. Vai ir vērts no tā atteikties, kad esi sapratis, ka attiecības nav domātas intīmā līmenī? Vai kopīgās intereses var būt iemesls saglabāt draudžibu?” – raksta eksperts.

Lasi vēl: Kā ātri atbrīvoties no virtuves smakas mājoklī: trīs vienkāršas metodes

Ko par to domā psihologi

“Domas atšķiras. Galu galā, nav viennozīmīgas atbildes uz jautājumu “Vai draudzība starp bijušajiem ir iespējama?”. Tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp no attiecību izjukšanas iemesla, emocionālās spriedzes līmeņa, kopīgu interešu esamības pēc attiecību beigām un abu pušu vēlmes saglabāt attiecības tikai draudzības formā,” skaidro psihologi.

Svarīgi ir atklātas sarunas ar noteiktām robežām un gatavību risināt iespējamās grūtības, kas radīsies no senas kopīgas pieredzes, romantiskām atsaucēm un kārdinājumiem pēc fiziska kontakta.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Zeltene grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

Vai vari pateikt no kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 53%

0%

“Tomēr draudzība ar bijušajiem ir iespējama, ja abi jūtas pilnīgi komfortabli un laimīgi, satiekoties ar citiem cilvēkiem, un patiesi novēlāt laimi vienam otram,” norāda eksperti.

 

 

Leave a Comment