Pēdējos gados ziema ne tik daudz priecē ar atsvaidzinošu salu un pūkainu sniegu, bet drīzāk satrauc ar mūžīgo ziemas putriņu uz mazo nakts salu. Pa nakti mīnuss gaisa temperatūra paspēj slapjās ietves pārvērst lietus nospodrinātā slidotavā. Lai uz ledus nejustos kā bēdīgi nemākulīgs artiodaktilis, jau sen atteicos no augstpapēžu zābakiem.
Rīta skriešana uz darbu ir kļuvusi vieglāka. Bet pēc tam, kad es reiz neveiksmīgi “piezemējos” uz rokas, man ienāca prātā: problēma ar slidenajām zolēm palika. Tāpēc nācās sākt pētīt jautājumu, ko var pielietot apaviem pret ledu, lai droši nostāvētu kājās.
Izrādījās, ka pretledus apaviem tiek uzklātas speciālas vielas, tiek līmēti, vilkti vai piestiprināti dažādi materiāli un ierīces, ar improvizētiem instrumentiem apstrādātas arī zoles. Apskatīsim populārākās metodes.
Lasi arī: Izvēlies eņģeli un uzzini, kādu svarīgu vēstījumu liktenis tev ir sagatavojis
Lasi arī: Numerologi atklājuši, kāds būs 2024. gada skaitlis un ko tas nozīmē mums visiem
Ko uzklāt apaviem, lai tie neslīdētu uz apledojušiem ceļiem?
Lai izvairītos no kritieniem, uz zoles virsmas tiek izsmidzināts īpašs aerosols. Šo vielu vajadzētu uzklāt uz sausas un tīras pamatnes dienu pirms pastaigas.
Lai novērstu pārmērīgu slīdēšanu, uz zābakiem jāvelk speciāli atsperu vai gumijas radžoti paliktņi. Šīs ierīces ieteicams iegādāties iepriekš. Tos pārdod tiešsaistē un specializētos veikalos.
Izmisuma situācijā jūs varat valkāt parastās zeķes virs zābakiem. Derēs arī neilona, bet tās plīst ātrāk. Neizskatās īpaši jauki, bet ar to ir jāpaciešas, ja nevēlies gūt traumas.
Turpinājums nākošajā lapā…