Izmaksā centus, bet dod daudz priekšrocību – idejas, kā ar minimāliem ieguldījumiem uzlabot jūsu mazdārziņu

Labākās idejas, kā funkcionāli uzlabot savu zemes gabalu ar visiem pieejamajiem materiāliem

Cik daudz līdzekļu ir nepieciešams, lai īstenotu vismaz daļu no sociālajos tīklos redzamajām skaistajām vasarnīcām? Atliek tikai izmantot savu iztēli un izrotāt zemes gabalu un tajā pašā laikā jebkura no piedāvātajām pozīcijām neprasīs no jums iztērēt daudz naudas.

1. Augu balsts

Daudziem augiem ir nepieciešams balsts, lai tie varētu bez kaitējuma sev atsperties uz virsmas un pēc tam turpināt savu augšanu. Visbiežāk šādiem nolūkiem blogeri izmanto dekoratīvus balstus, dažādus mietiņus vai pat būvē sarežģītas un daudzpakāpju konstrukcijas. Tomēr var rīkoties arī elegantāk un vienkāršāk – nogriezt no tuvākā krūma elastīgus stieņus un iespraust galus zemē, veidojot puslodi ap augu. Un “voila” – jums ir ļoti interesants balsts no dabīga materiāla, kas jebkurā dobē izskatās ļoti svaigi un interesanti!

Tomēr jūs varat darīt ko vēl elegantāku un vienkāršāku – nogrieziet elastīgus stieņus no tuvējā krūma un iespraudiet galus zemē, veidojot puslodi ap augu.

2. Līdzeni izkārtoti stādījumi

Jebkuri augi, kas iestādīti vienmērīgās rindās, izskatās daudz skaistāk nekā tie, kas iestādīti haotiski vai nekārtīgi. Tāpēc jebkura ierīce, kas pareizi strukturē stādījumus, ievērojami uzlabo jebkuras platības izskatu pēc tam, kad stādi ir izauguši. Piedāvāju jums tikai vienu no šādām iespējām – nūjiņu, dēli sadzeniet tajos naglas un ar tā palīdzību izdosies līdzeni sasēt.

Citi izmanto arī tukšās olu paplātes. Jebkuri augi, kas iestādīti vienmērīgās rindās, izskatās daudz skaistāk nekā tie, kas iestādīti haotiski.

3. Zaru stiprinājumi

Daudzus zarus ir daudz vieglāk apgriezt, nekā nogriezt. Turklāt ar pareizu pieeju šāda ierīce var piešķirt oriģinālu izskatu jebkuram krūmam. Ar minimālām metināšanas prasmēm šādu ierīci var izgatavot arī paši. Taču arī tādā gadījumā, ja pasūtīsiet pie speciālista, tā būs lēta un skaista.

4. Komposts kā mākslas darbs

Kompostu bieži vien asociē gandrīz vai ar tualeti. Ziniet, velti, jo pareizi ielikts komposts ir vieta, kur rodas trekna, auglīga melnzeme, kas padara šo vietu, lai gan ārēji nepretenciozu, par vietu, kur rodas pati zeme!

Ar pienācīgu rūpību, izmantojot dažas paletes un krāsu kārbu, var radīt īstu mākslas darbu. Turklāt, ja jūs varat atvērt un aizvērt tikai vienu pusi, tad pēc pāris gadiem jums būs melnzeme, “neapgriežot” visu masu, neradot jaunu kompostu un negaidot, kamēr pirmais pilnībā “nogatavojas”.

5. Režģu dobe

Aplūkojiet zemāk redzamo fotoattēlu – šī režģu dobe ir veidota no veciem dēļiem, auklas un, iespējams, stieņiem no veca skapja vai naktsgaldiņa. Bet cik skaisti un oriģināli tā izskatās, vai ne?  Šajā dobē var stādīt visu, sākot no gurķiem līdz kabačiem.

6. Pudeļu siltumnīca

Parasti, dzirdot vārdu “siltumnīca”, jūs iedomājaties par apjomīgu un “kapitālu” konstrukciju. Taču, ja pieslēgsiet prātu, jūs varat izveidot savu personīgo siltumnīcu gandrīz katram stādījumam. Tāpēc piedāvātais variants no plastmasas pudelēm un koka karkasa ir kaut kas tāds, kas radīs nepieciešamo mikroklimatu virs svarīgiem stādījumiem un vienlaikus kalpos kā oriģināls jūsu vietas rotājums.

7. Divpusēja režģa konstrukcija

Ja pielīmēsiet vairāk vai mazāk vienādus stieņus kā “V” burtu, bet bez pamatnes un starp tiem izstiepsiet auklu, jūs iegūsiet vienkārši brīnišķīgu režģi gurķiem. Starp citu, ir arī “veikala” konstrukcijas. Bet mēs vienojāmies par minimālām izmaksām ar maksimālu labumu!

8. Sēklu paciņu atkārtota izmantošana

Vai tas nav interesanti? Pirmajā posmā šāds maisiņš jānovieto dārzā, tas atgādinās, kas un kur atrodas. Kad parādīsies dīgsti, tas kļūs par interesantu jūsu zemes gabala rotājumu. Galvenais ir uzmanīgi atvērt maisiņus, saglabājot rakstu.

10. Dobe no paletes

Palete ir universāla un ļoti nenovērtēta ierīce, ko var lēti iegādāties/brīvi paņemt no tuvākā veikala. Es vienkārši piedāvāju jums vienu no iespējām, kā veidot augu dobi, – nolieciet paliktni un izbaudiet strauju dīgstu pieaugumu. Kā arī ravēt to ir vieglāk.

11. Daudzfunkcionāla plēve

Pārtikas plēve ir ļoti daudzfunkcionāla lieta. Piemēram, dārzā to var pielāgot, lai izveidotu mini siltumnīcas “bez virspuses”. Starp citu, neskatoties uz izskata vienkāršību, sākotnēji šāda plēve patiešām spēj akumulēt visu saules siltumu vienā vietā un radīt uzlabotu mikroklimatu.

Eksperimenta labad ietiniet vienu vai divas dobes ar pārtikas plēvi un pārliecinieties, cik straujāk šajā vietā palielināsies dīgsti, salīdzinot ar parastajiem stādījumiem.

12. Plastmasas spaiņu dobes

Vai pēc remonta jums ir palikuši pāris vairāk vai mazāk pieklājīgi plastmasas spaiņi? Lūk, variants, kā izveidot pakāpien-veida dobi un izdekorēt vietu pie žoga! Starp citu, plastmasas spaiņus var diezgan viegli nomainīt pret citiem traukiem – galvenais ir izprast principu.

Lasi vēl: Kādas puķes un dārzeņus ieteicams sēt janvārī, lai izaudzētu stiprus stādus

 

18. Augstās dobes no paletēm

Dažkārt, lai augus novietotu pavisam citā mikroklimatā, pietiek tos “pacelt” virs zemes. Tikai metru virs zemes virsmas un mazāk konkurences (nezāļu saknes vienkārši nezina, kas tas ir augt uz augšu), un “elpot” vieglāk, un tuvāk saulei, un ērtāk apstrādāt. Arī šajā variantā šādu dobi var ierīkot, izmantojot paletes. Turklāt iekšējos dobumus var izmantot kā “podus” puķēm. Esi radošs!

Leave a Comment