Izrādās mēs nepareizi izmantojam trauku mazgājamo mašīnu – ieteikumi kā labāk nedarīt

Trauku mazgājamā mašīna ir būtiska ierīce mājsaimniecībās, tā padara mūsu ikdienu ērtāku, ietaupa laiku un pūles. Tomēr nesen veikts pētījums atklājis, ka lielākā daļa cilvēku izmanto neefektīvu, potenciāli kaitīgu programmu un novieto traukus nepareizi

Sociālajos tīklos jau vairākas nedēļas notiek plašas diskusijas par trauku mazgājamajām mašīnām jeb pareizāk par trauku novietošanu tajā. Kā arī par to kad tad labāk tiek izmazgāti trauki. Elektrības cenas ir kāpušas, tāpēc cilvēki, protams, meklē veidus kā ietaupīt. Noskaidrosim kā tad ir patiesībā un kā tomēr būtu pareizāk darīt.

ECO vai “ātrais” mazgāšanas režīms

No pirmā acu uzmetiena šis režīms šķiet ērts, jo nodrošina ātrāku mazgāšanu un, iespējams, mazāku resursu patēriņu. Taču loģiski ir pieņemt, ka īsāks mazgāšanas laiks nozīmē arī zemāku mazgāšanas kvalitāti. Izmantojot šo režīmu, bieži vien neizdodas pilnībā noņemt taukus un piekaltušus ēdiena atlikumus. Šādos gadījumos var nākties atkārtoti mazgāt traukus vai pat tos mazgāt ar rokām.

Eksperti uzskata, ka Latvijas mājsaimniecībās visbiežāk izmantotā trauku mazgājamās mašīnas programma ir vismazāk efektīva un var būt pat nelabvēlīga. Vēl viens būtisks ātrās programmas trūkums ir zemākā ūdens temperatūra, kas samazina ierīces spēju iznīcināt smakas, ēdienu atlikumus un notīrīt netīrumus. Savukārt ilgāki mazgāšanas cikli ar augstāku temperatūru nodrošina daudz tīrākus traukus.

Pastāv arī kļūdains uzskats, ka ātrā programma patērē mazāk elektroenerģijas. Patiesībā šajā režīmā ierīce strādā ar lielāku spiedienu, lai īsākā laikā panāktu tīrīšanas efektu, kas var rezultēties lielākā enerģijas patēriņā. Efektīvāks risinājums ir izmantot optimizētus mazgāšanas ciklus, kas nodrošina kvalitatīvu rezultātu bez nepamatotas steigas.


Bieža ātrās programmas izmantošana var negatīvi ietekmēt arī pašas trauku mazgājamās mašīnas darbību. Tā kā šis režīms izmanto lielāku spiedienu un intensīvāku darbību, tas var saīsināt ierīces kalpošanas laiku, bojājot iekšējās sastāvdaļas.

Turklāt tas var veicināt arī trauku nolietošanos, īpaši, ja tie ir izgatavoti no materiāliem, kas nav piemēroti šādiem mazgāšanas apstākļiem. Eksperti iesaka izvēlēties ilgākus mazgāšanas ciklus vai izmantot režīmu, kas ir energoefektīvāks un patērē mazāk ūdens.

Lasi vēl: Materiāls, kas sola novērst lieko mitrumu iekštelpās un uzlabo komfortu

Pareiza trauku novietošana

Varētu teikt, ka praktiski visi tos liek tā kā ir ērtāk. Tā, kā mēs tos liekam uz parastā trauku žāvētāja, ko parasti liek pie izlietnes. Tas ir tā kā redzams attēlos šajā rakstā. Patiesībā, ta novietojot traukus tie tiek mazgāti daudz sliktāk, jo ūdens pret tiem neatsitās un sliktāk tiek uz blakus esošajiem traukiem.

Nepieciešams tos likt uz otru pusi. Lai vieglāk izprastu parādīsim to ar zīmēm. Šobrīd jūs traukus, precīzāk šķivjus, trauku mazgājamajā mašīnā liekat šādi \\\\\\. Iedomāsimies, ka tās svītras ir šķīvji. Patiesībā arī ražotājs norāda, ka tie ir jāliek otrādi /////.

Šis pētījums neaizliedz izmantot ātro režīmu, bet uzsver, ka ir svarīgi apzināties tā trūkumus un sekas. Domājot ilgtermiņā, priekšroka jādod ne tikai trauku tīrībai, bet arī ierīces ilgmūžībai un enerģijas taupīšanai mājsaimniecībā.

Leave a Comment