Kā kopt savu ādu ziemā

ziemīši

Sals, strauja temperatūras maiņa, auksts vējš un stipri apkurinātas iekštelpas ievērojami kaitē ādai: tā paliek sausa, sarkanīga, kā arī tā lobās. Mēs padomājām par to, ko varētu izdarīt, lai dzīvi padarītu labāku. Izrādās– mitrinot. Un ne tikai ādu. Lūk, daži padomi: 

1. Iekštelpās novietojiet gaisa atsvaidzinātājus.

Paliks daudz vieglāk elpot.  Radiatoru dēļ karstais un sausais gaiss kaitē ne tikai augiem istabās. Āda un gļotāda tādēļ zaudē mitrumu.

2. Nomainiet kopšanas līdzekļus uz nedaudz taukainākiem.

Ķermeņa piena vai losjona vietā – krēms vai eļļa. Taču parastā dušas gēla vietā – krēm-gēls. 

3. Nekavējoties samitriniet seju pēc mazgāšanās.

Kad jūs izmantojat attīrīšanas līdzekļus, āda neizbēgami zaudē ūdeni. Netērējiet laiku – bet gan uzreiz pielietojiet toniku, bet pēc tam krēmu, lai zaudētais nebūtu pārāk kritiskā stāvoklī.

4. Neaizmirstiet par pīlingu.

Ziemā ideja izmantot lieku reizi sejas skrubi šķiet nepavisam veiksmīga. Taču, ja seja lobās, tātad uz ādas virsmas ir daudz atmirušo šūnu, un mēģinot tās atdzīvināt ar maskām un taukainiem krēmiem ir pilnīgi bezjēdzīgi. Mitrinošā maska noderēs dzīvām šūnām. 

5. Pavadiet pēc iespējas mazāku laiku karstā dušā.

Par baudu pasildīties zem karstas ūdens strūklas nāksies ar kaut ko maksāt:  tas kaitē aizsargātai ādas barjerai. 

6. Dzeriet pēc iespējas vairāk šķidruma.

Dzeriet ne mazāk kā 8 glāzes ūdens dienā – parasts padoms, ko dod ārsti. Ādai ir būtiski saņemt mitrumu ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. 

7. Lietojiet uzturā pārtiku, kas nesatur nepiesātinātās taukskābes.

Lasis un skumbrija, augu eļļa, rieksti un avokado – tas viss ir lielisks omega-3, omega-6 un omega-9 taukskābju avots, kas nepieciešams normālai organisma sistēmas darbībai, tai skaitā, lai izstrādātos arī ādas lipīdi. 

avots: gazeta.ru 

Leave a Comment