Kā mazgāt apsildāmu segu, nebojājot elektriskos komponentus

Apsildāmās segas ir ērts risinājums, lai uzturētos siltumā. Tām ir elektriskie sildelementi siltuma regulēšanai, izmantojot termostatu, kas savienots ar iekšējo vadu. Tāpat kā visām segām, lai saglabātu kvalitāti un funkcionalitāti, ļoti svarīga ir regulāra tīrīšana. Tomēr sildāmo segu nevar vienkārši iemest veļas mazgājamajā mašīnā. Tā vietā tām ir nepieciešama īpaša kopšana.

Lielāko daļu mūsdienu elektrisko segu var mazgāt, taču to kopšanas metode atšķiras atkarībā no ražotāja norādījumiem. Šeit ir sniegti vispārīgi pasākumi, kā tīrīt apsildāmo segu, nebojājot elektriskos komponentus.

Soli pa solim elektriskās segas tīrīšanas rokasgrāmata:
Lielāko daļu mūsdienu apsildāmo segu var mazgāt veļasmašīnā vai mazgāt ar rokām, jo to sildelementi ir pārklāti ar ūdensnecaurlaidīgu un ugunsdrošu materiālu. Tomēr labākais veids, kā uzzināt, kā mazgāt segu, ir pārbaudīt uz kopšanas birkas vai etiķetes norādījumus. Apsildāmajām segām ir dažādi stili, materiāli un tehnoloģijas, un katrai no tām ir īpaši kopšanas norādījumi.

Vispārīgi pasākumi apsildāmās segas tīrīšanai ir šādi:

1. Izlasiet ražotāja norādījumus

Izlasiet kopšanas etiķeti, lai saprastu ražotāja norādījumus. Tajā uzzināsiet, vai segu var mazgāt veļasmašīnā vai ar rokām, kā arī ieteicamo ūdens temperatūru un mazgāšanas līdzekli. Šajās instrukcijās ir arī paskaidrots, kā vislabāk segu žāvēt.

2. Segas sagatavošana

Lai nodrošinātu savu drošību un novērstu sildelementu bojājumus, pirms tīrīšanas atvienojiet segu no tīkla. Pareizi atvienojiet visus vadības kabeļus un savienotājus. Pārliecinieties, ka nav atklātu, saplēstu vai bojātu vadu vai kabeļu. Noņemiet visus gružus, sakratot putekļus vai drupatas. Lai notīrītu mājdzīvnieku matus un citus gružus, izmantojiet polsterējuma putekļusūcēju vai šķiedru veltni.

3. Redzamo traipu iepriekšēja apstrāde

Notīriet traipus, izmantojot lupatiņu un maigas ziepes. Uzklājiet nelielu daudzumu mazgāšanas līdzekļa uz traipa un ļaujiet tam dažas minūtes nostāvēties. Noslaukiet traipu ar siltu, mitru drānu vai viegli berzējiet to ar pirkstiem vai mīkstu birstīti, līdz traips izzūd. Pēc tam noslaukiet to ar mitru drānu.

Lielākā daļa apsildāmo segu ir izgatavotas no poliestera vai vilnas auduma, tāpēc apsveriet iespēju izmantot skābekli saturošu veļas traipu atdalītāju, lai likvidētu noturīgus traipus. Izvairieties no asām ķīmiskām vielām, kas var sabojāt segu.

Noņemiet smakas, izmantojot balto etiķi. Piepildiet aerosola pudeli ar vienādām ūdens un baltā etiķa daļām. Apsmidziniet segu ar šķīdumu un pirms mazgāšanas ļaujiet tai dažas minūtes nostāvēties.

4. Segas mazgāšana

Atkarībā no kopšanas norādījumiem sega jāmazgā ar rokām vai veļasmašīnā.

Lasi vēl: Perfekta dāvana, kuru uzdāvināt vīrietim 23. februārī saskaņā ar viņa zvaigžņu zīmi

Kā ar rokām mazgāt un žāvēt apsildāmu segu:

Ja vien kopšanas instrukcijās nav īpaši ieteikts mazgāt veļasmašīnā, ieteicams mazgāt ar rokām. Piepildiet vannu vai lielu baseinu ar vēsu ūdeni, pievienojiet nelielu daudzumu mazgāšanas līdzekļa, iemērciet segu uz dažām minūtēm un pēc tam to viegli sakratiet. Iztukšojiet ziepjūdeni, piepildiet vannu un izskalojiet segu tīrā ūdenī. Atkārtojiet šo procesu, līdz ir noņemts viss mazgāšanas līdzeklis. Lai iztukšotu lieko ūdeni, segu neslaukiet.
Tā vietā pakariet to žāvēties uz pakaramā vai veļas auklas.

Kā mašīnā mazgāt un žāvēt apsildāmu segu:

Parasti, mazgājot apsildāmās segas veļas mazgājamajā mašīnā, ir nepieciešams maigs, īss cikls ar zemu griešanās ātrumu un minimālu maisīšanu, lai saglabātu iekšējos vadus. Esiet uzmanīgi ar ūdeni. Izmantojot karstu ūdeni, var izkausēt iekšējo vadu izolāciju. Mazgājiet atsevišķi no citām drēbēm.

Lai izžāvētu segu, maigi izspiediet lieko ūdeni un pakariniet vai žāvējiet to plakani, lai pasargātu mazos vadus, kas iziet cauri segai, pasargājot to no tieša karstuma vai saules gaismas. Neļaujiet sevi kārdināt pasteidzināt žāvēšanas procesu, izmantojot matu žāvētāju. Jūs varat sabojāt savu apsildāmo segu.

Lielākā daļa apsildāmo segu var uzturēt vēsu temperatūru. Apsveriet iespēju veikt īsu žāvēšanas ciklu.

Neaizmirstiet noslaucīt kontrolieri un vadus ar drānu. Izvairieties no mitruma nokļūšanas uz pievienotajām tālvadības pultīm. Ļaujiet tiem pilnībā nožūt, pirms tos atkal piestiprināt pie segas. Rūpīgi pārliecinieties, ka segai nav atklātu vadu vai bīstamu bojājumu.

Cik bieži tīrīt apsildāmo segu:

Apsildāmās segas tīrīšanas biežums ir atkarīgs no lietošanas biežuma. Tomēr, ja to lietojat bieži, ieteicams apsildāmo segu mazgāt vismaz reizi mēnesī. Lietojiet apsildāmo segu virs segas vai sedziņas, nevis tieši virs sava ķermeņa. Tas novērš pārkaršanu un var samazināt biežo segas mazgāšanu. Kad sega netiek lietota, uzglabājiet to vēsā un sausā vietā. Izvairieties to cieši salocīt, jo tas var sabojāt vadus.

Biežāk pieļautās kļūdas, no kurām jāizvairās:

Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka ķīmiskā tīrīšana ir labākais veids, kā tīrīt apsildāmu segu. Tas tā nav. Neizmantojiet ķīmisko tīrīšanu, ja vien kopšanas etiķetē tas nav ieteikts. Ķīmijas var viegli sabojāt segas elektrisko vadu izolāciju.

Tīrīt segu ir vienkāršāk, nekā šķiet. Regulāra tīrīšana ir būtiska, lai uzlabotu mierīgu miegu. Lai saglabātu segas ilgmūžību, vienmēr ievērojiet ražotāja norādījumus.

 

 

Leave a Comment