Pagriezt otru vaigu? Dot pretī? Kā reaģēt uz rupju uzvedību

LA3

Vai tu zini, kā pareizi reaģēt uz rupju uzvedību?

Ikviens laiku pa laikam saskaras ar līdzcilvēku rupju uzvedību. Tā var būt adresēta tieši tev vai arī nejauši kļūsti par liecinieku rupju un aizskarošu vārdu lietošanai sabiedriskā vietā. Kā efektīvi reaģēt uz rupjībām un nekaunīgu uzvedību un kādi ir rupjas uzvedības iemesli? Tie var būt vairāki, un uz katru no tiem ir dažādas reaģēšanas iespējas.

Lūk dažas situācijas, piemēri un atbildes.

Vāja cilvēka psiholoģiskā noturība

Droši vien esi ievērojis, ka pret dažiem cilvēkiem gandrīz neviens nav rupjš, bet citiem tiek vairāk? Daudziem rupekļiem piemīt neparasta intuīcija un novērošanas spējas. Viņi upuri izvēlas, balstoties uz spēku samērošanu: “Šim ir asa mēle, ar to labāk neielaisties, bet ar šo var un būs jautri”. Pēdējo kategorijā ietilpst cilvēki ar zemu pašcieņu, arī pārāk kulturāli un izglītoti cilvēki ar paaugstinātu vainas apziņu, – kuri baidās nejauši apvainot otru, kā arī cilvēki, kas izvairās no konfliktsituācijām.

Pirms iesaistīties cīņā ar apvainotājiem, jāpastrādā ar savu pašcieņu, pašapziņu un iekšējo spēku. Būt rupjam un nepieklājīgam pret garīgi stipru cilvēku ir gandrīz neiespējami.

Metode “Mieru, tikai mieru”

Ja kāds tevi mēģina aizvainot, neizrādi, ka esi apjucis. Godīgi, stingri un atklāti paud savu viedokli. Neaizstāvies! Runā mierīgi. Nekauņas ir gļēvuļi, viņi nav pieraduši pie atklātības un miera. Viņi grib izvest tevi no pacietības, lai barotos ar tavu enerģiju. Nesagādā viņiem šādu prieku.

Piemērs:

Konduktors autobusā: “Ko tu man dod 50 eiro? Man nav ko izdot! Tūlīt izsēdināšu!”
Pasažieris nopietni, bet mierīgā balsī: “Atvainojiet, ko jūs teicāt?”
Konduktors: “Man nav ko izdot!”
Pasažieris: “Es braukšu diezgan tālu. Esmu pārliecināts, ka pa to laiku jūs samainīsiet naudu.”

Šķir nākamo lapu, lai uzzinātu pārējās metodes un veidus, kā cīnīties ar rupju uzvedību!

Leave a Comment