Austrāļu pētnieki noskaidroja, ka, cilvēkiem, kuri uzņem 135 g tauku dienā, par 78% palielinās iespējamība ciest no izteiktas miegainības salīdzinājumā ar tiem cilvēkiem, kuri uzņem 58 g tauku dienā.
135 g tauku var uzņemt, piemēram, brokastīs apēdot cīsiņu, olu un siera bulciņu, pusdienās bekona čīzburgeru ar frī kartupeļiem, vakariņās vistas krūtiņu ar sieru un vēl desertā brauniju.
Pētījuma autore Ph. D. Jingtinga Cao (Yingting Cao) skaidro, ka šāds uztura režīms ilgā laika periodā liek uzkrāties taukiem un izdalīties īpašiem hormoniem, kas samazina smadzeņu darbības ātrumu. Tāpēc pēc ēšanas var rasties nogurums.
Lielais tauku daudzums var ietekmēt arī miega režīmu, tāpēc nākamajā dienā rodas vēl izteiktāka miegainība.
Šādā veidā palielinās miega apnojas risks, kad miega laikā vairāk nekā 20 reizes apstājas elpošana. Apnojas dēļ cilvēks nakts laikā pamostas un nespēj ieslīgt dziļā REM miegā jeb miegā ar ātrajām acu kustībām.
Cilvēkiem, kuri dienā uzņem ļoti daudz tauku, ir trīs reizes lielāks miega apnojas risks nekā tiem, kuri uzņem salīdzinoši maz tauku.
Daži tauku veidi miegu ietekmē vairāk nekā citi. Piesātinātie un hidrogēnie tauki var radīt iekaisumu, kas savukārt ir saistīts ar miega apnoju.
Ja dienas laikā jūties ļoti noguris un naktī guli mazāk par septiņām stundām, tad samazini dienā uzņemto tauku daudzumu un pamanīsi, ka miegainība sāks mazināties. Ieteicams izvēlēties sirdij nekaitīgākus tauku veidus, piemēram, mononepiesātinātos taukus, kas ir atrodami olīvēs, avokado un riekstos, kā arī omega 3 taukskābes, ko var uzņemt ar zivīm.
Avots: menshealth.com