Mājsaimniecībā lietojamais amonjaks ir spēcīgs tīrīšanas līdzeklis, kas īpaši efektīvi likvidē taukainus nosēdumus. To bieži var atrast logu un stikla tīrīšanas līdzekļos. Bet kas īsti ir amonjaks un kā to var izmantot tīrīšanas darbos mājās? Šeit ir viss, kas jums jāzina par šo spēcīgo tīrīšanas līdzekli.
Kas ir amonjaks?
Mājsaimniecībā lietojamais amonjaks jeb amonija hidroksīds ir daudzu komerciālo tīrīšanas līdzekļu sastāvdaļa. Amonjaks bieži ir komerciālo stikla tīrīšanas līdzekļu sastāvdaļa. Tā kā amonjaks ātri iztvaiko, tas palīdz novērst svītru veidošanos.
Amonjaks arī neticami efektīvi šķeļ taukus un netīrumus, tāpēc tas ir noderīgs līdzeklis dziļas tīrīšanas darbiem virtuvē, kur uz skapīšiem un ierīcēm var veidoties lipīga plēve, kas veidojas no ēdiena gatavošanas radušās eļļainās nogulsnes.
Piesardzības pasākumi tīrīšanai ar amonjaku:
Lai gan amonjaks ir ļoti efektīvs tīrīšanas līdzeklis, lietojot to mājsaimniecības tīrīšanai, jāievēro vairāki svarīgi pasākumi.
Nodrošiniet labu ventilāciju un valkājiet masku:
Strādājot ar amonjaku, pārliecinieties, ka telpa ir labi vēdināma. Atveriet logus un ieslēdziet ventilatoru. Apsveriet iespēju valkāt aizsargmasku, lai novērstu dūmu ieelpošanu.
Ko tīrīt, izmantojot amonjaku:
Amonjaks ir ļoti efektīvs attaukošanas un stikla tīrīšanas līdzeklis, kas ir īpaši noderīgs smagiem virtuves tīrīšanas darbiem. Daži no veidiem, kā izmantot amonjaku mājsaimniecības tīrīšanai, ir šādi:
1. Virtuves skapji
Virtuves skapīši laika gaitā var kļūt lipīgi un blāvi, jo uz virtuves virsmām uzkrājas eļļa, kas atstāj plēvi. Ievērojot norādījumus uz pudeles, atšķaidiet amonjaku ar ūdeni, lai radītu ļoti efektīvu tīrīšanas līdzekli tauku noņemšanai.
2. Ventilācijas pārsegi:
Tāpat kā virtuves skapīšos, arī ventilācijas pārsegos var veidoties lipīga plēve, ko rada ēdiena gatavošanas eļļu uzkrājumi. Šī lipīgā plēve piesaista putekļus un citas daļiņas, kas pieķeras pie ventilācijas nosūcēju virsmas, radot blāvu, netīru izskatu. Amonjaka šķīdums ir ļoti efektīvs tīrīšanas līdzeklis šim sarežģītajam darbam, jo īpaši, ja to izmanto kopā ar nesaskrāpējamu tīrīšanas sūkli, kas nodrošina papildu tīrīšanas spēku.
3. Cepeškrāsns režģi
Izmantojot amonjaku, var samazināt tīrīšanas intensitāti, kas nepieciešama, lai dziļi iztīrītu plīts virsmas režģus. Ievietojiet katru plīts režģi galona lieluma rāvējslēdzēja maisiņā, pievienojiet ¼ glāzes amonjaka un labi aiztaisiet. Režģi nav pilnībā jāiegremdē amonjakā, jo tvaiki lielākoties atbrīvos pielipušās un piedegušās daļiņas. Pirms uzmanīgi atveriet maisiņus un izņemiet režģus, ļaujiet tiem nostāvēties astoņas stundas. Notīriet amonjaku, nomazgājiet režģus ar karstu ziepjūdeni, labi nosusiniet un atgrieziet tos uz plīts virsmas.
Lasi vēl: Ar šiem zvaigžņu zīmju pārstāvjiem jūs nekad nevarēsiet būt kopā
4. Elektriskās cepeškrāsnis
Amonjaks var atbrīvot piedegušos ēdienus cepeškrāsnī. Sāciet ar cepeškrāsns uzsildīšanu līdz 150 ° grādiem un, kamēr cepeškrāsns uzsilst, uzvāriet cepeškrāsnij drošā katlā ūdeni. Ievietojiet pusi glāzes amonjaka krāsnij drošā, nereaktīvā traukā uz augšējā plaukta, bet katlu ar ūdeni uz plaukta zem tā. Aizveriet cepeškrāsns durvis un ļaujiet amonjakam netraucēti nostāvēties vismaz 8 stundas. Pēc tam atveriet cepeškrāsns durvis un ļaujiet izvēdināties vismaz stundu, pirms noslaukiet atbrīvojušās daļiņas ar ziepju sūkli vai lupatu.
5. Stikls
Amonjaks bieži tiek izmantots komerciālajos stikla tīrīšanas līdzekļos, jo tas ātri žūst, tādējādi novēršot svītru veidošanos. Lai pagatavotu stikla tīrīšanas līdzekli, izmantojot amonjaku, samaisiet 1 ēdamkaroti amonjaka ar 2 glāzēm ūdens izsmidzināšanas pudelē.