Pēc saulrieta Venera uzmirdz visgaišāk šajā gadā, pēc tam Marss un Jupiters valda naktī starp spožu ziemas zvaigžņu multivēziju.
Visu mēnesi – planētas redzamība:
Merkurs: Februāra beigās uzspīd tieši virs horizonta un, saulrietam izdziestot, izskatās salīdzinoši spožs.
Venera: Visu mēnesi rietumos pēc saulrieta izskatās spoži.
Marss: Spilgts un dzintaraini oranžā krāsā, katru vakaru augstu austrumos. Tā ir pēdējā planēta, kas rietumos uziet pāris stundas laikā pirms saullēkta.
Jupiters: Jūnijs: atrodiet gigantisko planētu augstu virs debesīm vakarā, tā izskatās ļoti spoža.
Saturns: nedaudz blāvs, bet redzams zemu rietumos pirmo stundu pēc saulrieta; mēneša gaitā arvien zemāk.
Dienas svarīgākie notikumi:
1. februāris – Venera un Mēness: Pusmēness šovakar rietumos pēc saulrieta sasaucas ar spožo Veneru. Saturns atrodas zem abiem.
5. februāris – Mēness un Plejādes: Mēness, kas tumsā uz rietumiem no Plejādēm būs tikai pirksta platumā, bet pirms saulrieta šķērsos zvaigžņu kopu priekšā.
7. februāris – Mēness un Jupiters: Mēness krēslas laikā atrodas augstu virs galvas, veidojot līniju ar spožo Jupiteru un sarkanīgo zvaigzni.
9. februāris – Mēness un Marss: Šovakar pēc tumsas iestāšanās austrumos atrodams gandrīz pilns Mēness, apmēram trīs pirkstu platumā zem sarkanīgā Marsa. Spilgtās zvaigznes Pollukss un Kastors Dvīņniekos atrodas uz ziemeļiem no Mēness.
12.februāris – Pilnmēness
Mēness un planētas
Sākot ar Mēness ceļojumu pa debesīm šomēnes, 1. dienā jūs redzēsiet Zemes dabiskā pavadoņa plānoto pusmēnesi, kas pieguļ planētai Venērai. Pēc tam 5. februārī tas apmeklē Plejādes, 6. februārī pārlec pāri Jupiteram, kļūstot arvien pilnīgāks, un 9. februārī ierodas tieši blakus Marsa zvaigznājam.
Lasi vēl: Bīstamākās sievietes saskaņā ar zvaigžņu zīmēm, viņas var sabojāt citu cilvēku attiecības
Februāra naktīs debesīs valda Jupiters un Marss. Vakarā jūs tos redzēsiet augstu virs galvas kopā ar ziemas zvaigznājiem Orionu, Tauriņu un Dvīņubrālīti.
Venera tuvojas
Februāris ir laimes mēnesis, tāpēc vai ir piemērotāks laiks pievērst uzmanību Venerai? Šomēnes Venera spīd visspilgtāk šajā gadā. Tā turpinās žilbināt līdz pat marta sākumam, lēnām nolaižoties no sava janvāra beigās sasniegtā debesu virsotnes punkta. Līdz marta vidum tā pazudīs saulrieta spožumā, lai aprīlī atkal parādītos kā rīta objekts.
Iespējams, esat dzirdējuši, ka Venerai, tāpat kā Mēnesim, ir dažādas fāzes. Šīs fāzes var redzēt ar pieticīgu teleskopu. Taču ir kāds pārsteidzošs pavērsiens: atšķirībā no Mēness – Venera nav visgaišākā, kad tā ir “pilna”. Tā vietā mūsu debesīs visspilgtāk tā spīd, kad ir plānāks pusmēness! Tas viss ir atkarīgs no attāluma. Redziet, Venera šķiet pilnīgāka tikai tad, kad tā atrodas Saules otrā pusē un ir daudz tālāk no Zemes. Kad tā pietuvojas mums tuvāk, tās fāze kļūst pusmēness, bet planēta arī izskatās daudz lielāka debesīs. Pat kā pusmēness gaisma, kas nāk no tās tuvāka novietojuma, ar uzviju kompensē mazāku fāzi.