“Katra pakāpe ir svarīga” Kā pareizi iestādīt cukīni, lai nepaliktu bez ražas?

Kā iestādīt cukini sēklas atklātā zemē?

Dobes sagatavošana:

Pirms cukīņu sēklu sēšanas dobi nepieciešams sagatavot šādi:

1.Atlaidne: Dobi rūpīgi atlaidiet apmēram 10 cm dziļumā. Tas nodrošinās augsnei gaisa caurlaidību un atvieglos sakņu attīstību.

2.Mēslojums: Iestrādājiet augsnē kompostu vai kūdru, lai bagātinātu to ar organiskām vielām un uzlabotu auglību.

3.Izlīdzināšana: Dobi izlīdziniet, lai tā būtu līdzena un bez lielām nelīdzenumiem. Tas nodrošinās vienmērīgu laistīšanu un ūdens sadali.

Sēklu iesēšana:

1.Bedrīšu izveidošana: Izveidojiet dobes virsmā bedrītes 3-4 cm dziļumā un 50-70 cm attālumā vienu no otras. Šāds attālums nodrošinās cukīnu augiem pietiekami daudz vietas augšanai un attīstībai, novēršot savstarpējo konkurenci par barības vielām un gaismu.

2.Sēklu ievietošana: Ievietojiet katrā bedrītē 2-3 cukīņu sēklas. Tas palielinās varbūtību, ka vismaz viena sēkla sadīgs un attīstīsies par spēcīgu stādu.

3.Retināšana: Pēc tam, kad cukīnu stādi ir sadīguši un nedaudz paauguši, var veikt retināšanu. No katras bedrītes atstājiet tikai vienu stiprāko un veselīgāko stādu, pārējos uzmanīgi izraujot.

Papildu ieteikumi:

-Sēklas var sēt agrāk siltumnīcā vai podos, lai iegūtu agrāku ražu.

-Sēšanas laikā vēlams ievērot labvēlīgus laikapstākļus – siltu un sausu dienu.

-Pēc sēklu iesēšanas dobi bagātīgi aplaistiet ar siltu ūdeni.

-Regulāri laistiet cukīnu stādus, īpaši sausā laikā.

-Mulčējiet augsni ap cukīnu stādiem, lai saglabātu mitrumu un apspiestu nezāles.

Ievērojot šos ieteikumus, jūs varēsiet nodrošināt cukīniem labvēlīgus apstākļus dīgšanai, augšanai un bagātīgas ražas iegūšanai.

Cukini kopšana pēc sēšanas

Laistīšana:

-Cukīnus laistiet tikai tad, kad augsnes virsējais slānis ir izžūvis. Parasti pietiek ar laistīšanu reizi 10 dienās, bet karstā un sausā laikā var būt nepieciešams laistīt biežāk.

-Pārlieecinieties, ka augsne nav pārāk mitra, jo tas var izraisīt cukīņu puvi.

-Laistīšanai izmantojiet nostādinātu un siltu ūdeni (ap 22°C). Pirms laistīšanas ūdeni var paturēt saulē, lai tas sasildītos.

Lasi vēl: Tamāra Globa pastāstīja savā prognozē maijam, kas mūs visus sagaida: materiālā pasaule būs pirmajā vietā, daudziem tas atnesīs cīņu par vietu saulītē!

-Laistiet cukīnus no rīta, lai lapas paspētu nožūt pirms nakts, tādējādi samazinot sēnīšu slimību risku.

-Izvairieties no laistīšanas virs lapām, jo tas var izraisīt apdegumus un slimības.

Apputeksnēšana:

Cukīniem ir nepieciešama apputeksnēšana, lai tie varētu ražot augļus. Šim nolūkam var veikt šādas darbības:

1.Piesaistīt apputeksnējošos kukaiņus:

-Novietojiet starp cukīnu dobēm traukus ar medus šķīdumu (1 tējkarote uz glāzi ūdens). Tas piesaistīs bites un citus apputeksnētājus.

-Iestādiet starp cukīnu dobēm kliņģerītes. Šie ziedi piesaista bites un citus apputeksnētājus, un tajā pašā laikā tie atbaida kaitēkļus.

-Izvairieties no pesticīdu lietošanas cukīņu tuvumā, jo tie var nogalināt apputeksnējošos kukaiņus.

2.Rokas apputeksnēšana: Ja apputeksnējošo kukaiņu ir maz, cukīnus var apputeksnēt manuāli. Šim nolūkam: * No vīrišķajiem ziediem (tie ir mazāki un ar plānām ziedlapiņām) savākt putekšņus ar vates tamponu. * Pārnest putekšņus uz sieviešu ziedu stigma (tā ir lipīga daļa zieda centrā). * Atkārtojiet šo procesu ar katru sieviešu ziedu.

Papildu ieteikumi:

-Regulāri ravējiet nezāles ap cukīnu stādiem, lai tās nekonkurētu ar tiem par barības vielām un ūdeni.

-Mulčējiet augsni ap cukīnu stādiem ar salmiem, zāles pļaušanu vai citiem organiskiem materiāliem. Tas palīdzēs saglabāt mitrumu un apspiest nezāles.

-Veiciet regulāru cukīnu pārbaudi, lai atklātu kaitēkļus un slimības. Ja nepieciešams, veiciet atbilstošus profilakses vai apkarošanas pasākumus.

-Novāc cukīnus, kad tie ir sasnieguši atbilstošu izmēru un nogatavošanās stadiju. Parasti cukīnus novāc, kad tie ir 15-20 cm gari un ar stingru mizu.

Ievērojot šos ieteikumus, jūs varēsiet nodrošināt cukīniem veselīgu augšanu un bagātīgu ražu.

Leave a Comment