Sarežģītākā lieta ir sviedru traipu noņemšana no krekliem? Šie traipi patiesībā nav no sviedriem!
Sviedru traipi var sabojāt jūsu kreklu izskatu un sajūtu, padarot paduses stīvas no produkta uzkrāšanās un aptraipītas ar neglītiem dzelteniem traipiem. Jūs, iespējams, domājat, ka sviedru traipi patiešām rodas tikai uz baltiem vai gaišiem krekliem, taču šie saliktie traipi var rasties uz jebkuras krāsas vai materiāla krekliem.
Kad runa ir par sviedru traipu noņemšanu no krekliem, ir svarīgi izprast sarežģīto zinātnisko pamatojumu, kas tos izraisa – ticiet vai nē, tie nav tikai sviedri, – lai tos efektīvi noārdītu un atjaunotu kreklus gandrīz jaunā stāvoklī.
Kas izraisa sviedru traipus
Termins “sviedru traipi” ir nedaudz aplams: Patiesībā sviedru traipi ir sarežģīti kombinēti traipi, ko veido organiski un neorganiski savienojumi.
To, ko mēs uzskatām par sviedru traipiem, – dzeltenīgi traipi un vaskveida, kartona kārtiņai līdzīgi nosēdumi uz kreklu padusēm – izraisa sviedri, kā arī sastāvdaļas antiperspirantos, ko mēs lietojam sviedru izdalīšanās novēršanai.
Lielākā daļa antiperspirantu satur alumīniju, un šis alumīnijs var izraisīt dziļus traipus un kreklu auduma stīvumu (viens no veidiem, kā novērst šāda veida traipus, ir pāriet uz dezodorantu, kura sastāvā nav alumīnija).
Taču pat tad, ja sākat lietot dezodorantu vai antiperspirantu bez alumīnija, šo sarežģīto traipu ķīmija nebeidzas: Dezodoranti satur arī uz vaska un/vai naftas ķīmijas bāzes esošas sastāvdaļas, kas palīdz veicināt uzkrāšanos, ko mēs asociējam ar sviedru traipiem.
Svaigu un iesīkstējušu sviedru traipu apstrāde
Lai vēl vairāk sarežģītu situāciju, sviedru traipi var būt divu veidu – svaigi vai iesīkstējuši – un to apstrādei nepieciešamas dažādas metodes. Piezīme: šie norādījumi attiecas uz tādiem mašīnā vai ar rokām mazgājamiem audumiem kā kokvilna, džinss, lins, neilons, poliesteris, ja uz kopšanas etiķetes ir norādīts, ka auduma sastāvā ir arī mākslīgais kausējums, zīds, triacetāts vai vilna, krekls parasti būs jātīra ķīmiskajā tīrītavā.
Svaigi sviedru traipi, kas parādīsies kā gaiši dzelteni plankumi, kas iekrāso krekla paduses, pirms mazgāšanas jānotīra ar fermentatīvo līdzekli. Var palīdzēt arī veļas mazgāšanas pastiprinātājs – mazgāšanas līdzeklis, ko lieto kopā ar veļas mazgāšanas līdzekli vai papildus tam, piemēram, boraks vai skābekli saturošs balinātājs. Ja kādu no šiem produktiem izmantosiet kā daļu no regulāras veļas mazgāšanas rutīnas, tas palīdzēs novērst sviedru traipu veidošanos uz krekliem.
Iestājušiem sviedru traipiem ir nepieciešams intensīvāks traipu noņemšanas process, lai gan lielākoties tas ir praktisks un neprasa milzīgas pūles. Lai likvidētu iesēdušos sviedru traipus, vislabāk ir mērcēt kreklus skābekļa balinātāja, veļas mazgāšanas līdzekļa un ūdens šķīdumā no stundas līdz pat naktij; ilgstoša iedarbība mērcēšanas veidā palīdzēs noārdīt vaska nogulsnes un dziļos traipus.
Izmērcēšanas laikā, izmantojot veļas birsti, lai traipu tīrīšanas šķīdumu iestrādātu šķiedrās, arī palīdzēs noārdīt šos smagos saliktos traipus. Veļas mazgāšanas birstes ļauj iestrādāt traipu tīrīšanas līdzekli audumā un sviedru traipu gadījumā palīdzēs arī noārdīt līdzekļa nosēdumus, kas rada stīvu, kartona sajūtu.
Kā noņemt svaigus sviedru traipus
Lai likvidētu svaigus sviedru traipus no kreklu apakšdelmiem, pirms mazgāšanas veiciet to iepriekšēju apstrādi, izmantojot fermentatīvo traipu tīrītāju. Ja sviedru traipi ir regulāra problēma, traipu tīrītāju varat atstāt blakus veļas atkritumu grozam – tā jūs varat viegli paņemt pudeli, izsmidzināt traipus un izmest kreklu veļas atkritumu tvertnē.
Lasi vēl: Tuvojas unikālu iespēju laiks un trīs zvaigžņu zīmju pārstāvju dzīvē notiks pozitīvas pārmaiņas
Kas jums būs nepieciešams
Fermentu traipu tīrītājs
Veļas mazgāšanas līdzeklis
Veļas mazgāšanas pastiprinātājs
1. solis: Uzklājiet traipu apstrādes produktus
Izmantojiet fermentatīvo traipu likvidēšanas līdzekli, lai pirms mazgāšanas apstrādātu sviedru traipus uz krekliem. Pēc traipu apstrādes līdzekļa uzklāšanas uz krekla var palīdzēt berzēt audumu pret sevi. Šis papildu solis palīdzēs piespiest traipu tīrītāju iekļūt šķiedrās.
2. solis: mazgāšana kā parasti
Mazgājiet iepriekš apstrādātos kreklus kā parasti un apsveriet iespēju pievienot mazgāšanai veļas pastiprinātāju, lai nodrošinātu vēl vienu traipu likvidēšanas līmeni.
Kā noņemt iesprūdušos sviedru traipus
Lai likvidētu iesēdušos sviedru traipus no kreklu apakšdelmiem, pirms mazgāšanas mērcējiet tos traipu likvidēšanas šķīdumā no stundas līdz pat diennaktij.
Kas jums būs nepieciešams
Skābekļa balinātājs
Šķidrais vai pulverveida veļas mazgāšanas līdzeklis
Veļas mazgāšanas birste (nav obligāta, bet ļoti ieteicama)
Mazgāšanas tvertne (pēc izvēles)
1. solis: Sagatavojiet skābekļa balinātāja šķīdumu
Vispirms atrodiet tīru vietu, piemēram, virtuves izlietni, veļas spaini u. c., kas ir pietiekami liela, lai pilnībā iegremdētu kreklu vai kreklus ūdenī un netraucēti noglabātu no stundas līdz pat diennaktij.
Pagatavojiet traipu noņemšanas šķīdumu, izšķīdinot skābekļa balinātāju karstā ūdenī saskaņā ar iepakojuma norādījumiem. Pievienojiet šķīdumam ēdamkaroti šķidrā vai pulverveida veļas mazgāšanas līdzekļa; pagatavojot mērcēšanas šķīdumu, neizmantojiet veļas kapsulas vai iepakojumus, jo mazgāšanas līdzekļa kapsulas caurduršana rada drošības risku.
2. solis: Iegremdējiet un iemērciet kreklu
Iegremdējiet kreklu un ļaujiet tam mērcēties vismaz stundu vai pat visu nakti. Periodiski sakratiet kreklu, vai nu ar rokām berzējot traipaino auduma daļu pret sevi, kamēr krekls ir iegremdēts, vai arī izmantojot veļas birsti, lai traipu šķīdumu iebīdītu dziļāk krekla šķiedrās, kas arī palīdzēs atbrīvoties no dezodoranta vaskotajiem produkta nosēdumiem.
3. solis: iztukšojiet šķīdumu un izmazgājiet kreklu
Iztukšojiet mērcēšanas šķīdumu un izspiediet no krekla lieko ūdeni, pēc tam izmazgājiet to kā parasti.