Latviešu žurnāliste Ukrainā uzrunā ukraiņus, kas trīs nedēļas dzīvojuši pagrabā

Tikmēr kāda cita pilsētiņas iedzīvotāja beidzot varējusi aiziet no savas slēptuves uz mājām pēc kaķa, jo armijnieki to nebija ļāvuši: “Šausmas te bija, šausmas, neko citu es nevaru pateikt. Nekad nekas tāds nebija piedzīvots, neko es vairs nevaru pateikt. Es biju baznīcā, kad viņi iebruka, no turienes ārā es vairs netiku.”

Okupanti ņirgājušies par cilvēkiem, likuši ieģērbties krievu armijas tērpos un stāties viņu pusē, vietējie saka, ka tos, kuri nepakļāvās, spīdzināja un nošāva, raksta tautaruna.nra.lv.

Lasi vēl: Aktieris Vils Smits tiešraides laikā uziet uz skatuves un brutāli iesit vakara vadītājam – kāpēc?

“Viņi mani sauca par “banderovieti”. Es prasīju, kas es jums par “banderovieti”, esmu ukrainiete. Es viņiem teicu, ka te dzīvo ukraiņi, baltkrievi, moldāvi, arī krievi. Viņi teica, ka atnāca mūs atbrīvot. Tad vaicāju, no kā viņi mūs grib atbrīvot. Te es dzīvoju, viņi neļāva te nākt, bombardēja un paralēli tam visu demolēja, lauza, spārdīja,” stāsta vietējā iedzīvotāja Ludmila.

Par spīti visām šausmām, ko cilvēkiem nācies piedzīvot, par visu iznīcināto un atņemto, viņi šodien smaida. Viņi grib savu sāpi izteikt pasaulei, lai visi zina, kas notiek šobrīd Ukrainā. Par to, kā dzīvot tālāk, viņi saka, ka visu atjaunos.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru