“Man ir spēja redzēt, kā enerģija izplatās. Cilvēks ir rotājies ar kādu latvisko zīmi, bet nez kādēļ šaubās – diez vai tā var kaut ko iespaidot, palīdzēt… Taču es redzu, kā veidojas zīmes atstarošanas lauks, tātad iedarbība ir. Ne velti mūsu senči izmantoja šos simboliskos attēlus. Latvju zīmes iedarbojas enerģētiski, sargā un spēcina, arī dziedina,” uzsver dziedniece.
Ir ļoti daudz dažādu preču, ko rotā latvju zīmes. Dažādas rotas, drēbes, trauki, somas, pat mobilo telefonu maciņi. Galvenais, lai materiāls būtu dabisks. Jo tas dabiskāks, jo zīme labāk iedarbojas. Plastmasas aproce ar Saules zīmi diez vai dos kādu svētību. Ļoti skaistas ir kokā grieztas latviskās zīmes, ko iekarina telpā.
“Nereti saka – šādas mantas ir dārgas. Taču nav obligāti pirkt, var taču pats uzzīmēt! Zīmējumam jābūt gana lielam, saskatāmam. Turklāt jāzīmē ar zelta vai sudraba krāsu uz dzeltena, gaiši brūna vai oranžīga papīra. Tādējādi tiek piesaukta Zemes enerģija. Baltu zīmes strādā caur Zemes enerģiju, savāc enerģiju gan no visām četrām debespusēm, gan Zemes,” skaidro Beata Sproģe-Kozlovska.
* Sievietēm atbilstīgākās zīmes ir Saulīte, Zvaigzne un Māras krusts. Jo tuvāk ķermenim, jo labāk – var iekārt kaklā kā rotu vai nēsāt kabatā.
Austras zīme ir precētu sieviešu simbols, aizsargā visu dzimtu. Tā uzliek pienākumu – liek domāt par ģimeni un dzīvi, taču spēj harmonizēt, ļauj paveikt visu, kas plānots. Jaunai meitenei, iespējams, Austras zīmi nevajadzētu nēsāt. Ja nu vienīgi kāda ir pārāk mudīga svilpaste, iet pa gaisu, tad būtu pat labi šo zīmi panēsāt.
Akas zīme der precētai sievietei, mātei – tā palīdz sakārtot attiecības ģimenē, dod iespēju plānot gan savus ienākumus, gan ģimenes dzīvi. Šo zīmi var piekārt istabā, kur pulcējas visa saime, šādi veidojot mājokļa enerģētisko lauku.
Māras krusts ieteicams jaunai meitenei, kura nav pārliecināta par sevi, piemēram, nevar izvēlēties, ko mācīties, ar kuru puisi būt kopā. Nevajag nēsāt visu laiku, pietiek ar kādu mēnesi.
* Vīrietim der Jāņa zīme, tā regulē raksturu. Var ņemt talkā ugunskrustu, tomēr jāapzinās, ka tā ir ļoti spēcīga zīme. Stipram džekam, kam vajadzīga papildu aizsardzība, der nēsāt ugunskrustu, tas dos vēl lielāku spēku.
* Bērni ir jutīgāki, zīmes ātrāk iedarbojas. Mazulim pie gultiņas vislabāk pielikt jumi un ausekli, abas zīmes ir aizsargājošas.
* Zvaigznes zīme der abiem dzimumiem. Tomēr ļoti vājš cilvēks to nedrīkst nēsāt ilgi, vien pāris stundu. Šā simbola attēlu var ielikt koptelpā pie sienas, bet ne mazā kabinetā – būs pārāk spēcīga iedarbība. Senos rakstos teikts, ka Zvaigznes zīmei ir maģiska nozīme, no tās plūst liels spēks, bet, ja to neprot enerģētiski savaldīt, var pat sākties veselības problēmas. Tā der cilvēkam, kurš pārvalda, strādā ar enerģijām.
Svarīgi! Nereti milzu zīmi no koka piekar mājas ārpusē, sak, lai labāk aizsargā. Simbola spēks, aizsargājošā iedarbība nenāk no lieluma, pietiek ar nelielu zīmi.
Lasi vēl: Kā pazīt sargeņģeļa dotās zīmes: ko viņi palīdz un ko nemaina
* Veselības uzlabošanai labi der auseklis, tas simbolizē gaismu. Arī Saules zīme, kas visu harmonizē. Pierādījies, ka tā palīdz pret saaukstēšanās kaitēm.
* Dzīvības zīmi var nēsāt pavisam cieši klāt, likt kaklā, ja savārgums ir nopietns. Var to palikt zem gultas, pakarināt pie gultas.
* Ko likt mašīnā aizsardzībai? Sievietei ieteiktu Māras krustu, tas palīdz saglabāt sievišķo intuīciju. Vīrietis var izmantot ugunskrustu.
Ugunskrusts labi sargā arī mājas mieru, to pieliek ieejas durvīm no ārpuses pie durvju augšējās malas. Privātmājā var piestiprināt pie sētas vārtiņiem. Šī zīme darbojas daudz spēcīgāk nekā pakavs, ko bieži izmanto šādai vajadzībai.
* Darbā pie datora labi der zalktis vai Laimas slotiņa.
- Laimas slotiņa mēdz būt vērsta uz augšu vai leju ar trim, sešiem vai deviņiem zariņiem.
- Ja ir trīszaru slotiņa – sniedz harmoniju. Ar sešiem zariņiem – līdzsvaro. Ja ir deviņi zari, pilnībā attīra.
- Ja Laimas slotiņa vērsta uz abām pusēm, tā attīra biolauku un transformē, piepilda ar jaunu enerģiju.
- Ja Laimas slotiņa ir guleniska un uz abām pusēm – tā izslauka visu negatīvo un ieslauka iekšā pozitīvo. Šādu zīmi var likt uz apģērba vai izmantot kā amuletu, piekarināt pie ieejas durvīm mājas iekšpusē. Sliktais aiziet prom, labais ienāk. Der gan vīriešiem, gan sievietēm.
Svarīgi! Lai zīme iedarbotos, nestu labumu, tā jānēsā 3–5 dienas vai nedēļu, ar vienu dienu nepietiek.
Dziedniece ievērojusi, ka dažādos apģērbos un rotās, ko papildina latvju zīmes, nereti tās savietotas aplam vai nepareizi veidotas. Nelāgi, ja no zīmes palikusi tikai pusīte, tā ir tāda kā puslauzta, jo atrodas, piemēram, šalles malā.
Ir zīmes, ko nedrīkst likt kopā. Nav tā, ka savietos visas sev tīkamās rindiņā un tad tik sāks labi dzīvot. Nereti aplam saliktas zīmes noslāpē viena otras iedarbību – grib, kā labāk, bet jēga zūd, iznāk vien pretruna, un cerētā labuma nav.
Zalkša zīmi nedrīkst likt kopā ar ugunskrustu, savienojums iznāk pārāk spēcīgs. Tāds noteikti nedrīkst būt apģērbā vai rotā, var apdedzināties, un tas nav pārspīlējums. Ļaudis ir stāstījuši: rokas deg kā ugunī.
Šo divu latvju zīmju apvienojumu gan var, piemēram, piestiprināt žogam, kas apjož māju, – spēcīga aizsardzība.
* Mēness zīmi nekad neliek blakus Saules zīmei – tās ir pretējas enerģijas. Mēnesim ir smagnēja enerģija, var pasargāt no tumsas spēkiem. Biežāk izmanto vīrieša apģērbā un rotās. Der arī vājākam vīrietim, lai viņu spēcinātu.
Sievietei gan no Mēness zīmes jāizvairās, īpaši grūtniecības laikā. Viņai labi der Saules zīme, tā līdzsvaro visu organismu, padara sievišķīgāku un maigāku, var kļūt labāka sieva un mīlošāka mamma.
* Nevajadzētu likt līdzās daudzas viena veida zīmes, piemēram, rokassprādze visa kā nosēta ar jumja zīmēm. Lūdzu, ne vairāk par pieciem jumīšiem! It kā grib spēcināt iedarbību, bet tas nav vajadzīgs, zūd jēga.
Zelta padoms
Ja ieplānots adīt zeķes dāvanām Ziemassvētkos, rotājiet tās ar latvju zīmēm. Sievietēm – Saules un Māras krusta zīmi, puišiem – Jumi un Jāņa zīmi. Mazākam bērnam der Saulītes vai zvaigznes zīme, jumis un auseklis.
- Māras krusts – laimes un mīlestības zīme, aizsargā nēsātāju no ļauniem gariem un nelāgām enerģijām. Īpaši der sievietei, palīdz viņas sūtības īstenošanai: precībās, radībās un bērnu audzināšanā.
- Jumis – auglības simbols, mājas svētība – jumim viss padodas dubultā, tas nes veiksmi, laimi un pārticību.
- Saulīte – mūžīgā dzīvība un kustība, izstaro siltumu un gaismu. Ģimenes svētības simbols.
- Mēness zīme – der labklājības un ražas veicināšanai. Aizsargā karavīrus, arī sportistus.
- Auseklis – simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, rīta zvaigzne. Palīdz mājas attīrīšanā no negatīvajām enerģijām.
- Ugunskrusts jeb Pērkona krusts – simbolizē rotējošu Sauli, spēcīga aizsardzības zīme, atbaida ļaunumu. Vīrišķā spēka simbols.
- Dzīvības zīme – ļoti spēcīgi aizsargā. Uzlabo veselību, dod spēku, sargā miegu. To novieto slīpi – atbalsta uz labā stūra.
- Ūsiņš – piešķir spēku nēsātājam, arī dziedina.
- Akas zīme – sargā māju, ģimeni, veicina garīgo izaugsmi.
- Zalktis – gudrības simbols, dzīvības un enerģijas zīme, ļauj ar prātu izprast, kas dzīvē vajadzīgs.
- Jāņa zīme – vīrišķā spēka, auglības simbols.
- Laimas zīme – visa labā aizstāve, dvēseles sargātāja, nes veiksmi, labklājību un laimi.
- Laimas slotiņa – simbolizē mūžību un dzīves ritumu. Aizslauka nevēlamo, aizsargā no ļauna. Iedarbība atkarīga no zariņu skaita (mēdz būt trīs, seši vai deviņi) un slotiņas izvietojuma vertikāli vai horizontāli.
Avots: