Levits izsakās skarbi par Latvijas sieviešu obligātu iesaisti militārajā dienestā: ”Jums ir jābūt gatavām”

Ideja par valsts aizsardzības dienesta izveidi ir atbalstāma, taču vēl var diskutēt par sieviešu obligātu iesaisti tajā, otrdien TV3 raidījumā “900 sekundes” atzina Valsts prezidents, Nacionālo bruņoto spēku augstākais vadonis Egils Levits.

Viņš atbalstot plānu par valsts aizsardzības dienesta izveidi, jo par to jau tika runāts iepriekš.

“Mums ir patiešām ļoti labi, augsta līmeņa bruņotie spēki, profesionāli bruņotie spēki, varētu teikt, ka vieni no labākajiem NATO,” sacīja prezidents.
Taču Latvijā nav pietiekami daudz rezervistu, kuri būtu militāri apmācīti, jaunā dienesta izveides nepieciešamību pamatoja Levits.

“Profesionālie bruņotie spēki ir tik, cik viņi ir, un tas ir ierobežots skaits. Jaunajā ģeopolitiskajā situācijā ir nepieciešams arī lielāks skaits cilvēku, kuri vajadzības gadījumā var piedalīties savas valsts aizstāvēšanā, kuri nav profesionāli karavīri, un tie ir rezervisti,” pārliecināta amatpersona.

Pēc Levita paustā, vislabāk rezevistus var sagatvot šāda veida vispārējā aizsardzības dienestā.

“Var diskutēt par to, vai šis dienest būtu obligāts tikai vīriešiem vai arī sievietēm. Un es katrā ziņā iestājos par visu vienlīdzības principu. Arī sievietēm jābūt gatavām aizstāvēt savu valsti,” uzskata Valsts prezidents, raksta nra.lv.

Lasi vēl: Vanga norādījusi uz zodiaka zīmēm, uz kurām noteikti var paļauties! Viņi nekad un nevienu nenodos

Viņš skaidroja, ka pastāv dažādas dienesta formas, tostarp alternatīvie dienesti, Zemessardze. Tāpat diskusijas būtu nepieciešamas par tiem, kā dienestā iesaistīt ārpus valsts dzīvojošus pilsoņus.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment