Sakopti skapji, sakārtotas atvilktnes un perfekti iekārtots pieliekamais – ikviens vēlas, lai viņa mājoklis būtu tīrs, ērts un vienmēr izskatītos vislabāk.
Tomēr, lai to panāktu, katrā mājsaimniecībā ir nepieciešama regulāra tīrīšana, uzturēšana un organizēšana. Tāpēc mēs apkopojām labākos mājsaimniecības sakopšanas padomus, ko snieguši dažāda veida eksperti, piemēram, organizatori un profesionāli tīrīšanas speciālisti.
Šeit ir ekspertu apstiprināti padomi, kas palīdzēs jums strādāt gudrāk, būt soli priekšā mājas darbiem un uzturēt mājokli labākajā izskatā.
Kad runa ir par telpu sakopšanu, koncentrējieties uz atbrīvošanos no pārtikas produktiem, kuriem beidzies derīguma termiņš, un sekojiet līdzi tam, kad pēdējo reizi izmantojāt, piemēram, apģērbu un sīkrīkus. Izņemot kritiski svarīgus priekšmetus, piemēram, dzimšanas apliecības vai darba priekšmetus, patiešām izanalizējiet, kādi priekšmeti jūsu mājoklī pašlaik kalpo jums ikdienā.
Tīra telpa var palīdzēt koncentrēties, jo tā novērš traucējošus un mulsinošus traucēkļus. Ja jums ir kāds dublikāts vai kāda lieta, jūs to vairs bieži neizmantojat vai turat to tikai tāpēc, ka tā ir, iespējams, pienācis laiks to izmest vai ziedot.
1.Pirms trauku mazgājamās mašīnas izlaidiet skalošanu
Pārtrauciet skalot netīros traukus, pirms tos ievietojat trauku mazgājamajā mašīnā. Jūs ietaupīsiet ūdeni un laiku, un galu galā jūsu trauki būs tīrāki. Trauku mazgājamās mašīnas mazgāšanas līdzekļu pulveri, šķidrumi un tabletes satur citas sastāvdaļas, kuru uzdevums ir piesaistīties ēdiena daļiņām, lai izšķīdinātu netīrumus.
Kad izskalojat netīros traukus, mazgāšanas līdzeklis tiek izniekots, jo tas nevar pie kaut kā pieķerties. Tomēr joprojām ir svarīgi pirms trauku ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā noņemt lielu daudzumu ēdiena.
2.Sekojiet līdzi tīrīšanas kalendāram
Iknedēļas, mēneša un gada pienākumu saraksta izveide palīdzēs jums atcerēties, kas ir jāizdara. Pavasarī ieplānojiet skursteņu tīrīšanu, bet rudenī – dārza tehnikas apkopi, kad profesionāļi atzinīgi novērtēs nesezonas darbus.
3.Notīriet visus netīrumus
Jums ir apnikuši traipi uz nerūsējošā tērauda ierīcēm? Izlaidiet veikalā pirktos produktus un izmantojiet destilētu balto etiķi kā mājās gatavotu nerūsējošā tērauda tīrīšanas līdzekli. Tas ir viss, kas jums nepieciešams, lai jūsu nerūsējošā tērauda ierīces, darba virsmas un izlietne izskatītos lieliski.
Vienkārši izsmidziniet virsmu ar neatšķaidītu balto etiķi un maigi berzējiet ar mikrošķiedras drānu. Noskalojiet ar mitru drānu.
4.Lai atvieglotu organizēšanu, visas pārtikas produktu kategorijas turiet noteiktā zonā
Organizatoru duets labprāt izmanto caurspīdīgus traukus pieliekamajā vai ledusskapī, jo tā jūs redzēsiet, kas jums ir, un zināsiet, kad jums pietrūkst pārtikas. Marķējuma pievienošana palīdz arī mājsaimniecības locekļiem viegli atrast lietas.
Lasi vēl: Šie zvaigžņu zīmes pārstāvji, iespējams, atradīs laimi mīlestībā 2025. gadā
5.Izmantojiet sāli un citronu
Izmantojiet sāli un citronu sulu, lai notīrītu netīrumus no āra galdiem un krēsliem.
Lai tīrīšana būtu vēl efektīvāka, ar sāli nokrāsotās mēbeles uz dažām stundām var atstāt tiešos saules staros. Sāls un saules gaismas kombinācija var palīdzēt noārdīt traipus un uzlabot tīrīšanas procesu.
6.Kārtīgi notīriet mikroviļņu krāsns lodziņu
Lai atsvaidzinātu mikroviļņu krāsni, vienkārši uzvāriet vienu glāzi ūdens bļodā, pievienojot citrona šķēlītes vai vienu glāzi baltā etiķa. Uzkarsējiet uz augsta ieslēguma, līdz šķīdums sāk vārīties, un ļaujiet tvaikam iedarboties vismaz piecas minūtes, pirms atverat mikroviļņu durvis.
7. Ja glāze ir nokritusi un ir jāsavāc stikls
Ja stikls saplīst, vispirms ievērojiet drošības prasības. Uzvelciet apavus. Lielo stikla lausku savākšanai izmantojiet virtuves knaibles vai uzvelciet cimdus. Noslaukiet pēc iespējas vairāk stikla, kas joprojām atrodas uz grīdas vai paklāja. Pēc tam izmantojiet svaigas maizes gabalu, šķēlēs sagrieztu kartupeli, vairākus slapju papīra dvieļu slāņus vai rullīti, lai iegūtu pēdējās sīkās stikla lauskas.
8. Nepalaidiet garām savas gultas klāšanu
Pareizi saklāta gulta var būtiski ietekmēt telpas izskatu un sajūtu. Tā ne tikai palīdz telpai izskatīties mazāk pārblīvētai un haotiskai, bet arī rada priekšnoteikumus labai nakts atpūtai. Galu galā ir daudz patīkamāk ielīst gultā ar gludām gultasveļas virsmām, nevis gultā ar saburzītām gultasveļa virsmām un saburzītu segu.
9.Vertikālās telpas izmantošana guļamistabas skapī
Lai mazo guļamistabas skapi padarītu funkcionālāku, iesakām apģērbu un aksesuārus sadalīt kategorijās – un neaizmirstiet arī par vertikālās uzglabāšanas optimizāciju.
Izmantojiet vertikālo piekaramo telpu, izmantojot kaskādes tipa pakaramos vai ieguldot līdzekļus piekaramos organizatoros. Uzstādiet regulējamus plauktus vai pielāgojamas moduļu skapju sistēmas atbilstoši savām vajadzībām un apsveriet iespēju pievienot āķus skapja durvju iekšpusē, lai iegūtu papildu piekaramo vietu.
10.Pareizi izmantojiet kopšanas līdzekļus
Iespējams, tas būs pārsteigums, bet ir tāda lieta kā pārāk liels tīrīšanas līdzekļa daudzums, iespējams, ka agrāk esat lietojis lielu daudzumu, lai būtu pārliecināts, ka līdzekļi pilda savu uzdevumu, taču tas var būt diezgan izšķērdīgs ieradums.
Lietojot pārāk daudz tīrīšanas līdzekļa vai veļas mazgāšanas līdzekļa, var palikt nogulsnes, un šīs nogulsnes faktiski kļūst par magnētu, kas piesaista vēl vairāk netīrumu. Vienmēr ievērojiet norādījumos norādīto daudzumu.