Ir svarīgi izvēlēties aukstumizturīgu diļļu šķirni, kas izturēs pēkšņas temperatūras izmaiņas. Tie ir “lietussargs”, “raksti”, “filigrāns”, “borei”, “kibray”, “moravan”, “amazon”, “buyan”, “ziemas universālis” un citi.
Lasi arī: Natālija Vorotņikova: marinēti gurķi, lai piesaistītu naudu, veiksmi un mīlestību
Lasi arī: Eņģeļu numeroloģija pulkstenī: ko nozīmē tie paši skaitļi?
Pareizi stādiet dilles! Sēklas jāiegremdē zemē apmēram 2 cm dziļumā un jāsablīvē. Nenožēlojami sējam izmantošanai nākotnē, jo ziemā dilles dīgst retāk nekā parasti. Vidēji uz 1 kv. m zemes jums vajadzēs 1,5–2 g sēklu. Pēc stādīšanas labi laistiet augsni. Dilles ir vērts pievienot, jo tās aug bieži, bet mēreni, lai augsne neizžūtu.
Ja sals iestājas nedaudz agrāk, apberiet dilles ar agrošķiedru vai salmiem, lai izolētu augsni. Var gadīties, ka ziema apsteigs savus kalendāros datumus. Viss kārtībā: sēklas nepazudīs, bet nogaidīs savu laiku un uzdīgs pavasarī, kad sāksies augšanas sezona.
Dilles var audzēt nevis atklātā augsnē, bet gan podos. Iestājoties aukstam laikam, tie jāpārvieto uz siltumnīcu vai garāžu. Šis brīnišķīgais augs sasalst, kad termometra atzīme nokrītas zem 10 °C, bet strauji aug, iestājoties siltām dienām.
Zaļās dilles ziemai uz palodzes
Mēģiniet savā dzīvoklī uzdīgt pūkainu augu – tas neaizņems daudz laika un pūļu. Jums vajadzēs piepildīt 3 litru katlu ar parastu augsni, pabarot augsni ar vermikompostu, amonjaku, vermiču vai ūdeņraža peroksīdu un uzlieciet sēklas. Vienmērīgi sadaliet tos un pēc tam apkaisa ar plānu augsnes kārtu. Labi laistiet un novietojiet tumšā vietā.
Dilles sadīgst pēc 4-6 nedēļām. Dārznieki iesaka pārsegt podu ar pārtikas plēvi vai plastmasas maisiņu, lai radītu siltumnīcas efektu. Kad parādās asni, jānoņem plēve un jāpārvieto pods zem lampas vai uz saulainākās palodzes. Mājas stādīšanai derēs jebkura diļļu šķirne.
Tagad jūs varat baudīt svaigus pavasara zaļumus bez ķīmiskas apstrādes un palutināt savu mājsaimniecību ar vitamīniem arī drūmajā rudens sezonā.