Marinēti vai sālīti gurķi ir ne tikai sava veida delikatese, bet arī lieliska vitamīnu krātuve. Lai no konservētiem gurķiem iegūtu maksimāli izcilu garšu, ir svarīgi izvēlēties pareizos gurķus! Tieši tik vienkāršs ir šis noslēpums.
Šajā rakstā mēs padalīsimies ar pārbaudītām metodēm, kā izvēlēties tos gurķus, kas marinēšanai vai sālīšanai der vislabāk! Tā, lai tie burciņās būtu kraukšķīgi, vienlaikus sulīgi un ar izcilu garšu!
Lai mājās gatavotie produkti izdotos super izcili, nepietiek tikai izvēlēties pareizo konservēšanas recepti un metodi. Svarīgākais faktors visā šajā procesā – protams, ir paši gurķi! Tieši no šķirnes un to veida ir atkarīgs, vai gurķi pēc marinēšanas vai sālīšanas būs garšīgi, stingri un kraukšķīgi.
Kādus gurķus izvēlēties konservēšanai? Pievērsiet uzmanību šīm īpašībām!
Katru gadu ar nepacietību gaidu gurķu sezonu, lai tos marinētu. Daļu ražas iegūstu no mājas dārza, bet daļu nopērku tuvākajā tirgū.
Izvēloties gurķus, īpašu uzmanību pievēršu to izskatam. Tiem jābūt maziem, jauniem un stingriem, ar tumši zaļu mizu un nelieliem “dzelkšņiem”. Un es vienmēr izvairos no pāraugušiem, mīkstiem un dzeltenīgas krāsas gurķiem, kas nav piemēroti marinēšanai, skābēšanai vai sālīšanai. Pateicoties rūpīgai gurķu atlasei, es katru gadu varu izbaudīt garšīgu mājās gatavotu marinētu gurķu garšu. Bet tas, protams, nav vēl viss!
Lūk, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties gurķus konservēšanai!
1. Ideāla gurķu forma un izmērs
Labākie gurķi marinēšanai vai skābēšanai ir vienāda izmēra, un tiem ir iegarena, cilindriska forma. Tie nedrīkst būt pārāk gari – ideālais garums ir no 5 līdz 15 cm. Optimālā garuma un platuma attiecība ir 3:1, proti, gurķa garumam jābūt trīs reizes lielākam par tā platumu.
2. Plāna miziņa, kas pārklāta ar “dzelkšņiem”
Konservēšanai paredzētajiem gurķiem jābūt ar plānu mizu, kas pārklāta ar vidēja lieluma dzelkšņiem. Šāda miza labāk uzsūc marinējumu vai sālījumu, kas ietekmē garšas intensitāti.
Lasi vēl: Šai receptei ir jau daudzi gadi: marinēti gurķīši ziemai bez sterilizācijas
3. Krāsas viendabīgums un dažādība
Lai gan gurķu krāsa var būt atšķirīga, ir svarīgi konservēt vienas šķirnes gurķus. Krāsas būtiski neietekmē garšu, bet viendabīga šķirne gan nodrošina viendabīgu marinēšanas vai sālīšanas procesu.
4. Mazas, neizteiksmīgas sēklas
Ideāliem gurķiem marinēšanai, skābēšanai vai sālīšanai ir mazas sēkliņas. Tāpēc marinējot, sālot vai skābējot, gurķi nezaudē savu dabisko garšu.
5. Izturība pret dažādām kaitēm
Tās gurķu šķirnes, kas ir izturīgas pret dažādām kaitēm, ar ko tiem dabā jāsastopas, arīdzan ir daudz vairāk piemēroti marinēšanai, skābēšanai vai sālīšanai. Un arī garšo tie daudz, daudz labāk!
Ja izvēlēsieties pareizos gurķīšus, redzēsiet, ka jūsu marinētie, sālītie vai skābētie gurķi garšos gluži izcili!