Pētījums ar cilvēkiem vēl nav veikts. Pagaidām tikai uz augļu mušiņām, kas uz dažiem stimuliem reaģē tāpat kā cilvēki. Pētījuma laikā mušas tika sadalītas divās grupās. Viena grupa divas nedēļas tika pakļauta zilai gaismai no enerģijas taupīšanas lampām. Otrā mušu grupa atradās pilnīgā tumsā. Spilgtas gaismas iedarbības dēļ gēni, kas ir atbildīgi par drošību pret stresu, sāka ražot intensīvāk. Mušu ķermenis bija pastāvīgā intensīvā stāvoklī, kas izraisīja to priekšlaicīgu nāvi.
Lasi arī: Eņģeļu laiks 2023. gada novembrim: kādu palīdzību un kad vislabāk lūgt, lai iegūtu vislielāko laimi!
Lasi arī: Finanšu zvaigžņu prognoze 2023. gada novembrim: Vērsi sagaida veiksme, Skorpionu – pārmaiņas!
“Sukcināts ir būtisks, lai ražotu degvielu katras šūnas funkcionēšanai un augšanai. Augsto sukcināta līmeni pēc zilās gaismas iedarbības var salīdzināt ar gāzi sūknī, bet neievadīšanu automašīnā ,” skaidroja profesors Gibultovičs. “Vēl viens satraucošs atklājums bija tāds, ka molekulas, kas ir atbildīgas par saziņu starp neironiem, piemēram, glutamāts, pēc zilās gaismas iedarbības ir zemākā līmenī.”
Zinātnieks cer turpināt šīs problēmas izpēti. Tikai tieši publiski. Pētījuma laikā mušas tika pakļautas ļoti spēcīgai zilai gaismai. Tāpēc šūnu līmeņa bojājumi notika pēc iespējas īsākā laikā. Tālruņu, planšetdatoru, datoru un citu sīkrīku ekrāni izstaro daudz mazāk zilās gaismas. Tam, protams, nav tik dramatiskas ietekmes uz cilvēka ķermeņa novecošanos. Bet, jo vairāk laika cilvēks pavada, skatoties uz monitoru, jo lielāku zilās krāsas devu viņš saņem savai ādai.
Tāpēc, lai izvairītos no priekšlaicīgas novecošanas, jums ir ne tikai pareizi jāēd un jārūpējas par savu ādu. Pēc iespējas vairāk laika jāpavada ārā un jāsazinās ar ģimeni un draugiem patiesībā, nevis sociālajos tīklos tālrunī. Kā jūs palēnināt novecošanās procesu savā ķermenī? Dalieties savās metodēs un iespaidos par šo pētījumu.