Ne dienu bez taukiem! Kādēļ svarīgi uzņemt arī taukus un dažas viltības uzturam, ja jātievē

13

Kaut arī tauki mēdz sakrāties nevēlamās ķermeņa vietās un veidot liekos kilogramus, tie organismam ir tikpat nepieciešami kā olbaltumvielas un ogļhidrāti. Tauki arī uzlabo ēdiena garšu un rada sāta izjūtu. Svarīgs ir vienīgi uzņemtais daudzums.

Skaistumkopšanas un veselības centra “Wellslim” uztura speciālisteGuna Rijkure pastāsta, ka tauki veido mehānisku izolācijas slāni ap jutīgiem orgāniem, piemēram, ap acīm. Tauku polsterīši nepieciešami pēdas velvēm, lai mazinātu mehānisko slodzi, kā arī nierēm, lai orgānam būtu kur balstīties un lai cilvēkam aukstumā mazāk saltu. Tauki organismā veicina dažādu hormonu, kā arī A un D vit­amīna izstrādi un uzsūkšanos. Neuzņemot pietiekami daudz tauku, āda kļūst sausa un ātrāk veidojas krunciņas. Ja strauji tiek zaudēts svars, pastāv paaugstināts žultsakmeņu veidošanās risks.

Šķir lapu tālāk, lai iepazītos ar raksta turpinājumu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close