Nike Akcionāri ikgadējā sapulcē nobalsoja pret priekšlikumu apsvērt iespēju pievienoties saistošiem nolīgumiem ar piegādes ķēdes darbiniekiem, lai labāk risinātu cilvēktiesību jautājumus augsta riska valstīs, otrdien paziņoja uzņēmums.
Priekšlikumu ierosināja Domini Impact Equity Fund vadītā investoru grupa, kas bija viena no vairāk nekā 60 investoriem, kuri pagājušajā gadā parakstīja vēstuli, aicinot Nike samaksāt 2,2 miljonus ASV dolāru par, iespējams, neizmaksātajām algām aptuveni 4000 apģērbu ražošanas strādniekiem Kambodžā un Taizemē.
Līdzīga petīcija, ko vadīja ieguldītājs Tulipshare, tika iesniegta jau otro gadu pēc kārtas, mudinot uzņēmumu novērtēt piegādes ķēdes pārvaldības efektivitāti, tostarp izpētīt ar piespiedu darbu un algu zādzībām saistītās problēmas.
Arī akcionāri otrdien balsoja pret šo priekšlikumu. Pagājušajā gadā to noraidīja gandrīz 80 % balsojušo ieguldītāju.
Nike valde bija ieteikusi akcionāriem balsot pret abiem priekšlikumiem. Uzņēmums paziņoja, ka tas ir izveidojis stingras kontroles mehānismus, lai identificētu un risinātu darba problēmas visā piegādes ķēdē.
Rezultāti nav juridiski saistoši, taču petīcija, ko atbalsta ievērojama akcionāru daļa, bieži vien var piespiest uzņēmumu rīkoties.
Domini priekšlikumā tika prasīts, lai Nike publicē ziņojumu par tā dēvētās uz darba ņēmējiem vērstās sociālās atbildības (WSR), kas rada saistošas vienošanās ar darba ņēmējiem par drošības standartiem un tiesiskās aizsardzības līdzekļiem, pieņemšanas ietekmi.
Domini arī vēlējās, lai Nike paskaidrotu, kāpēc tas nav pievienojies Pakistānas līgumam, kas ir saistošs fiziskās labsajūtas un drošības nolīgums starp darbinieku arodbiedrībām un zīmoliem un ko ir parakstījuši līdzīgi uzņēmumi, tostarp Adidas un Puma.
Pagājušajā nedēļā Norvēģijas ieguldījumu fonds, kas ir Nike devītais lielākais akcionārs, atbalstīja šo priekšlikumu un arī paziņoja, ka balsos pret Nike vadītāju atalgojumu, kas, pēc tā teiktā, ir kļuvis pārmērīgs.
Akcionāri galu galā atbalstīja uzņēmuma priekšlikumu apstiprināt vadītāju atalgojumu. Nike izpilddirektora Džona Donaho atlīdzība 2024. finanšu gadā bija 29,2 miljoni ASV dolāru.
Volstrītas analītiķi pirms uzņēmuma investoru dienas, kas notiks novembrī, ir izvirzījuši jautājumu par iespējamām vadības pārmaiņām pēc tam, kad sporta apģērbu ražotājs prognozēja negaidītu 2025. finanšu gada ieņēmumu kritumu.
Nike cīnās ar inovāciju atpalicību un pieaugošo konkurenci, ko rada tādi zīmoli kā Rodžera Federera atbalstītais On and Decker Outdoor.