AS “Latvijas Valsts meži” pārstāvis Guntis Ščepaniks sacīja: “Nevar tā vienkārši ieiet mežā un uzreiz sākt vākt malku. Lai veiktu šo uzdevumu, būs nepieciešama mūsu virsmežniecības un virsmežniecības atļauja, kā arī virsmežniecības atbildīgā mežsarga kontaktinformācija. Ja jūs viņu nepazīstat personīgi, varat atrast viņa kontaktinformāciju mūsu vietnē. No otras puses, ciršanas atliekas var atrast visapkārt mežam, un katrs pats izlemj, vai vēlas tās savākt.
Mežizstrāde joprojām notiek, un iespēja cilvēkiem tiek piedāvāta, taču tas nenozīmē, ka cilvēki to var brīvi iet mežā un savāc cirsmas.”Tiem, kuri ir gatavi doties mežā pēc malkas, ieteicams sazināties ar dzīvesvietai tuvāko mežniecību. Bērziņš skaidroja, ka tiem, kas atrodas Daugavas kreisajā krastā, tuvākais mežs būs Tīreļi. , kas atrodas Ogres pusē. Tiem, kas dzīvo uz ziemeļaustrumiem no Rīgas, tuvākie meži būs Gaujas un Katrīnas meži, kas abi atrodas netālu no Limbažiem. Ja ir saņemta atļauja, tad jāievēro noteikumi, jo malkai nedrīkst vākt neko. Koku dabiskais skaistums ir nenoliedzams, un tos nedrīkst cirst, bet visu, kas tiek nozāģēts, piemēram, celmus, var nozāģēt īsāku. Šie dzīvie organismi ir bioloģiski vērtīga koksne, kas paliek dabā. Ja redzat gabalus, kas sagriezti kā hokeja ripas, varat tos savākt. Viņš mani brīdināja, ka pat tad, ja ir sausi, augsti celmi, es nedrīkstu tiem pieskarties, jo pat niecīgs iedunkiens var izraisīt to nokrišanu. , tiem jāpaliek.
SIA “Rīgas meži” mežizstrādes meistars Austris Armans rādīja, kā tiek savākti bīstamie koki: tos nocērtot un atstājot zemē, lai tiem varētu piekļūt kukaiņi, baktērijas, sēnītes un citi organismi. Bet Latvijas valsts mežu pārstāve sacīja: “Vēl viens noteikums, kas jāievēro – nedrīkst bojāt meža infrastruktūru. Protams, tas ir iespējams, taču meža kombainim šis kaitējums būs jānovērš. Ir vietas, kur jāšķērso grāvis – tā nedrīkst būt, kas sabojā grāvi, dabū ārā malku, un nekas cits neinteresē – jāsakārto, lai sistēma funkcionētu. Nereti arī, uzbraucot uz ceļa, ceļam ir sāngrāvis un nereti tiek bojāta meža celiņa. Viņš arī brīdināja, ka, izmantojot elektroinstrumentus, motorzāģa operatoram ir jāievēro visas drošības prasības – jāvalkā atbilstošs drošības aprīkojums, piemēram, zābakos un cimdos.
Meža apsaimniekotāji atzina, ka, pieaugot apkures cenām, pieaugusi interese par bezmaksas malku. Tomēr jāņem vērā, ka viņiem pašiem ir smagi jāstrādā, lai malku nogādātu mājās un segtu ar to saistītās izmaksas. SIA “Rīgas meži” pārstāvis norādīja: “Šobrīd esam saņēmuši vairāk nekā 100 iesniegumus, un tas ir vismaz divas reizes vairāk nekā citus iepriekšējos gadus, taču mežizstrādes darbi turpinās, iesniegumi būs un būs vismaz plkst. nākamajos mēnešos.”Tomēr ceturtajai studijai radās neērts jautājums: vai šo iespēju neizmanto negodīgi malkas uzpircēji, kuri pēc tam savākto malku par velti pārdos par pašreizējām tirgus cenām? SIA “Rīgas meži” mežizstrādes meistars Austris Armans uzskata, ka cilvēki ir slinki un tas, ka kaut ko nelegāli paņem, prasa daudz pūļu.