Kimči ir galvenais korejiešu virtuves ēdiens, kas vienmēr ir uz galda katrā korejiešu ģimenē – noskaidrosim kā tad to pagatavot
Ir vairāk nekā divi simti kimči recepšu, un to gatavo ne tikai no Pekinas kāpostiem, bet arī no redīsiem, sezama lapām, sīpoliem, gurķiem utt. Saraksts ir ļoti garš. Šodien mēs gatavosim balto kāpostu kimči ar nosaukumu YanPechu Kimchi, kas burtiski tulkojumā nozīmē “balto kāpostu kimči”.
Daudzi cilvēki domā, ka šāda veida kimči ir nepareizi, taču patiesībā tas tā nav. Arī Korejā gatavo šādus kimči, tie nav tik populāri, taču arī tos mīl un ēd ar prieku. Kad es biju bērns, es pārsvarā ēdu tikai šāda veida kimči, jo tolaik bija ļoti grūti dabūt Pekinas kāpostus. Tomēr arī tagad, kad Pekinas kāpostus ir viegli dabūt, daudzi cilvēki dod priekšroku baltajiem kāpostiem, turklāt tie ir lētāki. Sāksim gatavot! Precīzas sastāvdaļas atradīsi raksta beigās.
Pagatavošana:
1.Vispirms sagatavosim kāpostus, man ir liels kāposts, kas sver 3 kilogramus. Pārgriežam kāpostu uz pusēm un tad ceturtdaļās. No visām daļām nogriež serdes. Sagriežam kāpostus nelielos gabaliņos (kāpostu lapas ļoti cieši piekļaujas viena pie otras, tāpēc iesaku šajā procesā kāpostus uzreiz noslāņot, lai vēlāk tie labāk un vienmērīgāk sāļotos). Sagrieztus kāpostus ievieto lielā bļodā.
2.Apkaisiet ar vienu glāzi sāls (derēs jebkura sāls, bet tiek uzskatīts, ka kimči vislabāk der jūras sāls, tāpēc, ja varat, izmantojiet jūras sāli).
Ielej apmēram 1 litru ūdens un labi samaisa. Nospidiet kāpostus un atstājiet tos uz 2-3 stundām, bet ik pēc 30 minūtēm pārmaisiet, lai tie vienmērīgāk iesālītos. Tas ir svarīgi!
3.Tagad sagatavosim pārējos dārzeņus. Sīpolus sagriežam mazās šķēlītēs, lai tos būtu vieglāk sasmalcināt blenderī. Zaļos sīpolus sagriež 3-4 cm garos gabaliņos. 4.Sagrieziet ingveru nelielos gabaliņos. Arī to sasmalcināsim putrā. 5.Ievietojam blenderī sasmalcinātos sīpolus, ingveru, 15-20 ķiploka daiviņas.
6.Sasmalciniet to visu līdz viendabīgai masai, kas veidos putru vai biezeni. Ja jums nav blendera, nekas, ņemiet ļoti smalku rīvīti un sarīvējiet sīpolus un ingveru uz tās, bet ķiplokus sasmalciniet ar ķiploku presīti.
7.Pēc pusstundas kāposti ir jāsamaisa. Es iesaku to darīt ar cimdiem, centieties rūpīgi samaisīt. Atgādinu, ka tas ir jāsamaisa ik pēc 30 minūtēm.
8.Pēc tam pagatavosim pastu kimchi mērcei. Pannā ielej 500 ml ūdens. Pievienojiet 4-5 ēdamkarotes cukura. Ja jums nepatīk cukurs, varat to aizstāt ar saldo ābolu vai bumbieru vai 6-7 ēdamkarotēm plūmju sīrupa. 9.Pievieno 2-3 ēdamkarotes rīsu miltu.
Ja tādu nav, pievienojiet parastus kviešu miltus un labi samaisiet, lai nebūtu gabaliņu. Miltus pievienojam sabiezināšanai, lai masa būtu nedaudz bieza un labi pieliptu kāpostiem un tie vienmērīgi marinētos.
9.Ieslēdzam plīti un panējam, lai masa sabiezē. Ļauj pastai nedaudz atdzist. Pārlejiet pastu dziļā bļodā. Pievienojiet dārzeņus, ko sasmalcinājām blenderī.
10.Ieber 1 glāzi maltu sarkano piparu. Piparu devu vienmēr mēra glāzēs. Es iesaku uz 2 kilogramiem kāpostu pievienot 1 glāzi piparu, ja jums patīk asāk, tad 2 glāzes.
Uzmanību! Parastie maltie sarkanie pipari nederēs, jums vajag korejiešu kochukaru. Tas piešķirs pareizo krāsu un garšu, to nav grūti atrast, tirdziņos to pārdod kā “Piparus kimči”, ir gan korejiešu, gan ķīniešu produkcija, garša ir tāda pati, iesaku vidēji samalt.
11.Tad pievieno 70 ml zivju mērces. Ja jums tās nav, aizstāt ar sojas mērci, bet zivju mērce ir diezgan unikāla, un bez tās kimči iegūst nepilnvērtīgu garšu, tāpēc es iesaku iegādāties zivju mērci. Pēc tam labi samaisiet, un iegūsiet spilgti sarkanu piparu biezputru. Tikmēr mūsu kāposti ir sālījušies un kļuvuši mīksti.
12.Mēs trīs reizes noskalojam kāpostus zem auksta ūdens. Draugi, šis solis ir ļoti svarīgs, ja kāpostus neizskalosiet, tie būs pārāk sāļi un slikti raudzēsies, tāpēc noteikti tos trīs reizes noskalojiet! Pievienojiet noskalotajiem kāpostiem mūsu piparu pastu un sasmalcinātus zaļos sīpolus. Samaisiet. Es iesaku to darīt ar rokām, pirms tam uzvelkot cimdus. Šādā veidā pasta vienmērīgāk sadalīsies pa kāpostiem.
13.Pārlieciet kāpostus hermētiskā traukā, vēlams ar spiedi. Sakratiet kāpostus, pārklājiet ar vāku un ļaujiet tiem nostāvēties istabas temperatūrā 36 stundas. Pēc tam kimči pārnes uz ledusskapi, neatverot, ļauj nostāvēties vēl 4 dienas. Pēc tam trauku var atvērt. Gatavs!
Lasi vēl: Slinkās kotletes, kas spēj stāties pretī jebkuram jūsu iecienītajam gaļas ēdienam
Kā pārbaudīt, vai kāposti ir raudzēti?
Piespiežot kāpostu, jūs redzēsiet burbuļus, tas nozīmē, ka kāposti ir raudzēti un jums ir lieliski kimči! Tālāk pievienots fotoattēls. Pasniedz kā uzkodu pie pamatēdiena.
Sastāvdaļas:
kāposti – 3 kg
zaļie sīpoli – 150 g
sīpoli – 1 gab.
ķiploki – 15-20 daiviņas
ingvers – 15-20 g
cukurs – 4-5 ēd.k.
zivju mērce – 60-70 ml
rīsu milti – 3 ēd.k.
sāls – 1 glāze (200 ml)
sarkanie pipari – 1 glāze (200 ml)
ūdens – 1 litrs vienam kāpostam
ūdens – 500 ml pastas pagatavošanai
Draugi, kā redzat, gatavošanas process daudz neatšķiras no jebkura cita kimči, taču ir nelielas, bet svarīgas nianses, kuras es aprakstīju šajā rakstā. Jums to noteikti vajadzētu izmēģināt! Garša, protams, atšķiras no Pekinas kāpostu kimči, pie kura esam pieraduši, taču arī tas iznāk ļoti garšīgs!