Papildus mēslojums
Varat izmantot “spēcīgākus” preparātus. Piemēram, pirmajos divos auga dzīves gados maijā jaunos un maigos dzinumus izsmidzina ar slāpekļa mēslojumu. Piemēram, ar urīnvielu. 40 g uz 10 litriem ūdens būs īstais risinājums.
Pēc pāris nedēļām pēc tam būs jāveic vēl viens mēslojums. 5 g nātrija humāta uz 10 litriem ūdens sakņu apūdeņošanai. Un lapu apsmidzināšanai 40 g urīnvielas uz 10 litriem ūdens + 1 tablete mikroelementu.
Un trešā barošana, ko veic vēl pēc 15 dienām. Heterouksīna šķīdums, 2 tabletes uz 10 litriem ūdens. Un lapām būs nepieciešamas 2 mikroelementu tabletes uz visiem tiem pašiem 10 litriem ūdens. Pirmajos 2 gados peonijām attīstās saknes, tāpēc īpašu ziedēšanu no tām tik un tā nesaņemsiet. Taču jūs varēsiet stiprināt visu auga organismu.
Daži padomi
Lai peonijas normāli augtu un attīstītos, dārzniekam ir jārada tām visi nepieciešamie apstākļi. Piemēram, laiku pa laikam vizuāli jāapskata auga virsma un jānovāc nokaltušās lapas un augošās sēklu pākstis. Tādējādi to organisms netērēs enerģiju nevajadzīgiem procesiem un koncentrēsies uz vissvarīgāko – augšanu un ziedēšanu. Tas pats attiecas uz nokaltušiem pumpuriem. Atbrīvojieties no tiem, tiklīdz tos pamanāt.
Peonijas patiesībā ir diezgan mazprasīgi augi. Pat bez mēslojuma tās var izdzīvot un priecēt jūs ar ziedēšanu. Protams, ja tiek ievērots temperatūras režīms un kvalitatīva augsne. Taču pāris mēslošanas līdzekļu gadā padarīs tās par īstu jūsu dārza vai puķu dobes zvaigzni.