Pavļuts komentē nākamo Covid-19 vilni; ”Iespējams būs daudz bargāki ierobežojumi”

Veselības ministrs Daniels Pavļut kanāla TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atbildēja, kā notiks gatavošanās iespējamam nākamajam Covid-19 vilnim, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi.

“Ja viņš nāks, tad viņš nāks. Tikai, protams, ir jautājums, kāds tas vīruss būs. Cik ātri viņš būs spējīgs izplatīties, vai tas ir bīstams veids, kas var izraisīt smagu slimības gaitu – to mēs nezinām,” norāda ministrs, raksta tautaruna.nra.lv

Lasi vēl: Vai Latvija jau ir atteikusies no Krievijas gāzes? Atbild Valsts prezidenta kanceleja

D. Pavļuts norāda, ka arvien labākais veids, kā sevi pasargāt, ir balstvakcinācija, kuru, kā norāda ministrs, daudzi Latvijā joprojām nav veikuši, kas, viņaprāt, izskaidrojot arī to, kāpēc Latvijā ir paaugstināta mirstība no Covid-19.

“Rudenī tas būs tieši tāpat. Lai pasargātu plašāku sabiedrību, mūsu uzdevums būs pirmām kārtām pasargāt ievainojamākos tās locekļus – gados vecākos un hroniski slimos cilvēkus,” pauž D. Pavļuts.

Viņš atzīmē, ka Latvija daudz ir mācījusies no tā, kas notika iepriekšējā gada laikā. Šobrīd tiekot veidota precīza cilvēku kontaktu datu bāze, lai, piemēram, augustā varētu personīgi uzrunāt tos cilvēkus, kuriem vajadzētu saņemt balstvakcīnu, informē ministrs.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru