Pazīstamais laika vērotājs prognozē, kāda būs vasara

Tur kur Lieldienās snieg, tur Jāņos līst, tautas ticējumus atgādina dabas vērotājs Vilis Bukšs, kas dalījies savās prognozēs, kāda būs gaidāmā vasara.

Pagājušajās Lieldienās (1.aprīlis) daudzviet sniga, līdz ar to arī Jāņos daudz kur iespējams lietus, viņš norāda.

V. Bukšs spriež, ka maija sākumā vēl dzestras naktis un dažviet iespējamas nakts salnas. Nokrišņi nelieli, bet iegriežoties ziemeļu puses vējiem tie var atnest sniega graudus un sniega pārslas.

Jūnijs rādoties būs vairāk sauss kā mitrs. Pārsvarā saulains un kopumā silts. Nokrišņu vairāk būšot laikā starp Jāņiem (24.jūnijs) un Pēteriem (29.jūnijs). Senlatviešu ticējums saka – kur Lieldienās snieg, tur Jāņos līst. Pagājušajās Lieldienās (1.aprīlis) daudzviet snidzis, līdz ar to arī Jāņos daudz kur iespējams lietus.

Pēc Viļa Bukša vārdiem – laika apstākļi nozīmīgās dienās ziemā un pavasarī norāda uz mēreni siltu jūliju, kad temperatūra var sasniegt plus 27 un vairāk grādus un siltu augustu. Daždien augustā iespējams arī plus 30 grādu karstums.

Jūlijā un augustā varētu būt stipras pērkona lietusgāzes, kas var applūdināt zemākas vietas. Ticējums sakot, – ja maz ūdeņu pavasarī, tad tie nāk siena vai labības laikā.

Avots:

Leave a Comment