Pētījums: tikai nedaudz vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju atpazīst vietējos piena produktus pēc iepakojuma

Tikai nedaudz vairāk kā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju tirdzniecības vietās spēj atšķirt vietējos piena produktus no importētajiem, liecina Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un pētījumu centra SKDS veiktais pētījums. Ar mērķi informēt cilvēkus par to, kā atpazīt vietējo produkciju, un aicināt to izvēlēties, LOSP plāno īstenot sabiedrības informēšanas kampaņu “Godīgs piens”. Tās atklāšana paredzēta 25. janvārī plkst. 11.00 Zemkopības ministrijā.

“Laikā, kad Latvijas piena nozarei neklājas viegli un ir aktuāls jautājums, vai arī nākamajā valsts simtgadē dzersim vietējo pienu, vēlamies aicināt cilvēkus būt patriotiem un importētā piena vietā izvēlēties vietējo. Taču, lai pircēji veikalu plauktos tiešām izvēlētos Latvijas piensaimnieku ražotos produktus, vispirms viņi ir jāizglīto par to, kā atšķirt vietējo preci no importa,” secina Guntis Gūtmanis, LOSP valdes loceklis un Piena grupas vadītājs.

Pēc viņa teiktā, aptaujā uzdodot jautājumu, piemēram, par produktu “Mājas saldējums” izcelsmes valsti, 63% respondentu bija pārliecināti, ka to ražo Latvijā un tikai 17% zināja patieso izcelsmes zemi – Lietuvu. Līdzīgi bija arī ar citiem produktiem ar it kā latvisku nosaukumu.

“Tas apliecina faktu, ka iepakojums importa produktiem mēdz būt maldinošs un cilvēkiem, kuri nepievērš uzmanību vēl virknei nianšu uz etiķetes, ir grūti ātri orientēties piedāvājumā un izvēlēties pašmāju preci, šādi atbalstot vietējos ražotājus un sildot Latvijas ekonomiku,” saka G. Gūtmanis.

Kampaņas atklāšanas pasākumā:

• SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš pastāstīs par aptaujas rezultātiem, kurā Latvijas iedzīvotāji tika aptaujāti par gatavību iegādāties vietējos piena produktus un spēju tos atpazīt

• LOSP Piena grupas vadītājs Guntis Gūtmanis iepazīstinās ar problēmām piena nozarē un arī ar veidiem, kā aizsargāt vietējo tirgu

Savukārt pēc pasākuma Saeimas deputātiem tiks nosūtītas īpašas kampaņas pudeles kopā ar aicinājumu veicināt vietējā piena tirgus aizsardzību.

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai!

Masu mediju pārstāvji ir laipni aicināti apmeklēt kampaņas “Godīgs piens” atklāšanas pasākumu, kas notiks šī gada 25. janvārī plkst. 11.00 Zemkopības ministrijas 315. zālē (adrese: Republikas laukums 2, Rīga). Lūdzu apstiprināt savu dalību mediju pasākumā, rakstot uz eberzina@golin.com vai zvanot uz +371 67630760 līdz 23. janvārim.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru