Policija brīdina Latvijas iedzīvotājus par jaunu krāpniecības shēmu saistībā ar Covid-19

Valsts policija izplatījusi paziņojumu, kurā brīdina iedzīvotāju par jaunu krāpniecisku shēmu Covid-19 epidēmijas kontekstā. 

Publicējam pilnu paziņojuma tekstu:

Vēršam uzmanību, ka ir aktivizējušās personas, kuras pandēmijas laiku izmanto krāpšanas nolūkā!

Iepriekš informējām par krāpniekiem, kuri no Latvijā un ārzemēs reģistrētiem tālruņa numuriem zvana iedzīvotājiem un piedāvā iegādāties zāles, kas it kā palīdzētu organismam cīnīties ar Covid-19. Šoreiz mūsu rīcībā ir informācija, ka krāpnieki, izmantojot e-pasta starpniecību, piedāvā Covid-19 pandēmijas cietušajiem ieskaitīt naudu, iepriekš lūdzot nosūtīt personas datus un bankas kontu (sk.attēlu raksta otrajā lapā).

 

Aicinām nereaģēt uz šādiem piedāvājumiem un neizpaust personīgo informāciju – nekādā gadījumā nevajadzētu atklāt savas pases vai cita apliecinošā dokumenta un norēķinu kartes numuru. Krāpnieki var lūgt ne tikai norādīt iepriekšminēto, bet arī telefona numuru, personīgos datus, norēķinu kartes drošības kodu un pat internetbankas paroli.

Lasi arī: Stradiņu slimnīca saņem lielu dāvanu no Latvijas uzņēmuma cīņai ar Covid-19

Tāpat atgādinām, ka zem šādām viltus ziņas var slēpties arī pikšķerēšana – uzbrukuma veids, kas mēģina apmuļķot un mudina veikt darbības, kas var kaitēt, piemēram, nospiest kādu saiti, atklāt savu paroli vai atvērt inficētu pielikumu, tādējādi iegūstot personīgo informāciju vai pat piekļūstot internetbankas autorizācijas rīkam, piemēram, Smart–ID.

 

Šķir otru lapu, lai apskatītu kāda izskatā krāpnieku sūtītā vēstule pilnā garumā

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru