Psihologi nosaukuši 3 ieradumus, kas negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti

Mums visiem ir veselīgi un arī slikti ieradumi. Lasīt 30 minūtes dienā un gulēt pirms pusnakts ir veselīgi, bet ēst treknus ēdienus un lietot viedierīces pirms gulētiešanas nav labi

Tas viss šķiet pašsaprotami un triviāli. Tomēr ir darbības, ko daudzi cilvēki veic neapzināti, pasliktinot savas dzīves kvalitāti. Un par tām portāla pastāstīja psiholoģe, apziņas skolas “Pāreja uz Tu” līdzautore un vadītāja M. Tuševska.

Ieradums sūdzēties

Sūdzības ir spēcīgs spēks, kas var sagraut veselību, attiecības, finanses un dzīvi kopumā. Tās ir slikts ieradums, jo bojā ne tikai sūdzības iesniedzēju, bet arī “aplipina” apkārtējos ar negatīvām programmām. Šādi cilvēki it kā saka, kas viņi ir, bet patiesībā viņi vaino visus apkārtējos savās neveiksmēs, uzskatot, ka visi viņiem ir parādā.

Iedomājieties situāciju: jūs vēlaties atrast labu darbu, nopirkt dzīvokli vai automašīnu. Taču jūs nevarat ātri pie tā tikt. Jums ir divi notikumu attīstības varianti. Pirmā iespēja. Sākt sūdzēties, ka visas labās darbavietas ir aizņemtas un nav iespējams nopelnīt lielu naudu, daudzus gadus krīt negatīvismā, gūstot stresu un slimības.

Otrā iespēja. Saproti, ka šķēršļi ceļā ir tikai risināmi uzdevumi, sastādi rīcības plānu, lai uzlabotu savas zināšanas sapņu darbam vai iegūtu papildu ienākumus, ko iegādāties. Skaidrs, ka otrais variants ir daudz labāks un noteikti novedīs pie panākumiem. “Bet, ja nevar sūdzēties, kas tad atliek? Klusēt?” – daudzi cilvēki uzdod sev šo jautājumu.

Nē, nevajadzētu klusējot paciest to, kas jums nepatīk. Viss ir atkarīgs no domāšanas veida. Tā ir vai nu pozitīva, vai negatīva. Ja jūs sūdzaties, jūs ieslīdat negatīvajā tipā un programmējat sevi nožēlojamam iznākumam. Jebkuras negatīvas frāzes tiek uzskatītas par sūdzībām.

Piemēram, sakot: “Man nav naudas,” jūs domājat, ka citiem ir viss un dzīve pret jums ir netaisnīga. Bet jums, iespējams, kabatā ir eiro vai divi. Un tā jau ir nauda! Jūs vienkārši vēlaties vairāk. Lai pārkonfigurētu savas smadzenes uz pozitīvu programmu, sakiet: “Man ir nauda, un tā palielinās”. Kad jūs izsakāt: “Es gribu vairāk”, smadzenes jums parāda iespējas, bet, kad jūs sūdzaties, tās bloķē.

Daudzi cilvēki simpatizē tiem, kas sūdzas. Ja jūs esat viens no šiem cilvēkiem, neķiķiniet vai neķiķiniet atpakaļ, bet gan ierosiniet risinājumu cilvēka problēmai. Ja viņš sadzird un, mainot padomu, mainīsies viņa dzīve – lieliski. Ja nē, labāk turēties no šāda drauga tālāk.

Pieradums izvirzīt pretenzijas

Šis ieradums grauj garīgās saites ar cilvēkiem un attiecības kopumā. Cilvēks bieži izvirza pretenzijas citiem cilvēkiem, jo viņš pasaules ainu redz pa savam un cenšas to uzspiest citiem, aizmirstot, ka katram ir sava taisnība.

Piemēram, vecāki liek bērnu gulēt deviņos vakarā, un viņam tas noteikti nepatīk, viņš neņem vērā, ka mamma un tētis to dara ar labiem nodomiem. Un, būdams pieaudzis, viņam vajadzētu pateikt paldies par veselīgu psihi un noderīgu ieradumu ievērot režīmu.

Ar savām pretenzijām cilvēks arī parāda, ka pretimnācējam vajadzētu uzvesties tā, kā viņam vajag. Piemēram, jūs 8. martā gaidījāt dimanta gredzenu, bet saņēmāt robotu putekļu sūcēju. Jūs bijāt aizvainots un paudāt visu, ko domājat par šo cilvēku. Uz ko saņēmāt atbildi: “Tu visu laiku sūdzējies, ka tev sāp mugura. Es tev uzdāvināju robotu putekļu sūcēju, lai tu varētu vairāk atpūsties un rūpēties par sevi.” ”Es tev uzdāvināju robotu putekļu sūcēju.

Vīrietim ir viens priekšstats par pasauli, jums ir cits. Vai ir jēga tērēt enerģiju, lai izdomātu attiecības ar vīrieti, kurš gribēja rūpēties un darīt to, kas ir vislabākais? Atbilde ir acīmredzama.

Lasi vēl: Kā pārtraukt pārēšanos pēc svētkiem

Ieradums apspriest, tiesāt kādu

Viens no destruktīvākajiem ieradumiem. Nav svarīgi, ko tu tiesā – sevi vai citus. Rezultāts ir viens un tas pats. Apspriest nozīmē vērtēt. Piemēram, jūs teicāt kolēģei, ka šodien viņa izskatās ne pārāk labi un viņas jaunā kleita liek viņai izskatīties resnai. Kas te par lielu problēmu? Taču jūs uzliekat cilvēkam nastu, kas viņam tagad ir jānes.

Vai cita situācija: vīrs nepietiekami pelna, un sieva neaizmirst viņam par to atgādināt. Sieviete neapzinās, ka pasliktina situāciju, un ar saviem vārdiem tikai apstiprina negatīvo monetāro attieksmi.

Atcerieties, ka katrs cilvēks iet savu ceļu, bet, kad viņš sāk dot aplēses apkārtējiem, iekrīt laika lamatās. Viņš sāk dot citiem nenovērtējamu laiku, ko pēc tam nevar atdot. Tātad, vai mums vajadzētu kādu tiesāt?

Leave a Comment