Raidījums iezīmē skaudru realitāti par reģionālo slimnīcu gatavību Covid-19 pandēmijai

Šobrīd Latvijas medicīnas sistēma steigā tiek pārkārtota prognozējamajam vīrusa uzliesmojumam. Tas var notikt kuru katru dienu. Gatavām jābūt ne tikai Universitāšu slimnīcām, bet arī reģionālajām, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Sabiedrība izolēšanās noteikumu pārkāpumos vaino repatriantus un neapzinīgus jauniešus, bet notikumi rāda, ka arī mediķi paši nav piesardzīgi.

Ogres slimnīcā šobrīd jau ap 30 mediķiem ir izolācijā, tā vairs neuzņem pacientus. Arī Dobeles slimnīca nestrādā ar pilnu jaudu. Abās iestādēs ārsti nenovērtēja situācijas nopietnību.

Pašvaldību slimnīcas negrib atzīt savu atbildību, vainojot Veselības ministriju atbalsta nesniegšanā un pacientus maldināšanā. Tam var būt smagas sekas.

Lai lielās Rīgas slimnīcas varētu mobilizēt Covid-19 pacientu plūsmai, lielāka loma tika piešķirta reģionālajām slimnīcām. Ogre tam nebija gatava.

Lasi arī: Kā ātrāk izārstēt sauso klepu. Ģimenes recepte cīņā ar klepu

Marta sākumā, kad slimība sāka izplatīties, epidemiologi brīdināja mediķus neizmantot ātros ekspress testus, jo tie ir nav uzticami. Ogres slimnīca, labu gribot, tādus bija iepirkusi un ieteikumam neklausīja.

16.martā tests uzrādīja saslimšanu kādai pacientei. Ogres mediķu bez konsultācijām ar speciālistiem pacienti veda uz Infektoloģijas centru Rīgā, bet slimnīcā noteica karantīnu.

Tas radīja apjukumu un haosu. Infektoloģijas centrā veiktie testi slimību nekonstatēja.

20.martā Ogres slimnīcā ieradās veselības inspekcija. Vizītei bija divi mērķi. Pārbaudīt incidentu ar testu, noskaidrot slimnīcas gatavību strādāt ar Kovid19 pacientiem. Šādas gatavības pārbaudes notiek visās reģionālajās slimnīcās.

Lasi arī: “Apdraudēti ir ne tikai vecāka gada gājuma cilvēki”: itāļu ārsts izkliedē mītus par koronavīrusu

Ogrē inspektorus sagaidīja kareivīgi noskaņota slimnīcas vadība. Negribēja laist telpās un pārmeta darba traucēšanu.

 

Šķir otru lapu, lai skatītos Nekā personīga sižetu

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru