Nepieļaujiet pārēšanos pat tad, ja atrodaties ciemos un sēžat pie svētku galda. Līdzko ēdīsiet daudz vairāk nekā tiešām gribas, kuņģis palēnām sāks paplašināties.
Centieties ēst ar tējkaroti, lai katru reizi uzņemtais ēdiena daudzums tiktu daudz veiksmīgāk sagremots. Turklāt kuņģim daudz vieglāk ir sagremot šķidru pārtiku, tādēļ tā ilgi neuzkrājas kuņģī, palīdzot kuņģim sarauties.
Lasi vēl: Kā atbrīvoties no dedzināšanas kuņģī bez medikamentu palīdzības
Ēšanas kultūrai arī ir nozīmīga loma. Nenovērsieties no ēšanas procesa. Iesakām ēst virtuvē, nevis pie televizora vai datora ekrāna kaut kur istabā, pat radio nevajadzētu ieslēgt. Koncentrējieties uz ēdienu, jo tādā veidā iespējams atklāt jaunas garšas un pilnībā izbaudīt tās. Iespējams, ka tādas izjūtas līdz šim nebūsiet baudījuši.
Šīm metodēm nepiemīt negatīvas sekas veselībai, gluži pretēji – tās tikai uzlabos vispārējo organisma stāvokli.
Alternatīva – balona ievietošana
Aptaukošanās ārstēšanai Jūrmalas slimnīcā, “Veselibas centra 4” Diagnostikas centrā un vēl dažās medicīnas iestādēs operācijas vietā piedāvā saudzīgāku metodi par kuņģa oprāciju – intragastrālās balona sistēmas jeb kuņģa balona ievietošanu.
Gastroskopijas laikā caur barības vadu kuņģī tiek ievietots silikona balons, kurš no ārpuses tiek piepildīts ar sterilu fizioloģisko šķīdumu. Balons daļēji aizpilda kuņģi, radot sāta sajūtu un novēršot pārēšanos. Balonu kuņģī ieliek uz 6 – 12 mēnešiem.
Kuņģa balona ievietošanu iesaka cilvēkiem ar mazāku aptaukošanās pakāpi. Ar šo metodi gada laikā iespējams zaudēt līdz pat 40 kg ķermeņa svara. Pēc kuņģa balona izņemšanas jāievēro ārsta rekomendācijas un jāuztur optimāls ķermeņa svars ar regulārām fiziskām aktivitātēm un veselīgu uzturu.
Avots: fithacker.ru