Telpaugi ir ne tikai veids, kā telpai piešķirt mājīgumu un zaļumu, bet arī lielisks veids, kā uzlabot gaisa kvalitāti telpā. Taču daži augi var būt efektīvāki par citiem.
Augi absorbē oglekļa dioksīdu un izdala skābekli, kas nepieciešams elpošanai visiem cilvēkiem un dzīvajām būtnēm. Taču tikai daži ziedi var ātri un efektīvi uzlabot gaisa kvalitāti jūsu guļamistabā, ja tos tur novietosiet – tas ne tikai padarīs telpu zaļāku, bet arī var pozitīvi ietekmēt miegu un atpūtu.
Spatifīla
Pirmkārt, šo augu ir ļoti viegli kopt, un tas var iepriecināt arī ar skaistiem baltiem ziediem. Taču mierlilija arī aktīvi absorbē un neitralizē vairākas izplatītas kaitīgas vielas, kas bieži sastopamas guļamistabā – piemēram, acetonu.
Spatifīla var arī palielināt mitrumu telpā, jo transpirācijas procesā tas izdala mitrumu caur lapām. Tas ir īpaši noderīgi ziemā, kad apkures dēļ gaiss mājā bieži kļūst pārāk sauss.
Fikuss
Šis fikuss atgādina nelielu koku un var sniegt jūsu guļamistabai vairāk labuma, nekā jūs varētu iedomāties. Tas filtrē daudz toksīnu, tostarp benzolu, formaldehīdu un trihloretilēnu.
Augs var arī bagātināt gaisu ar skābekli un uzturēt optimālu mitruma līmeni guļamistabā. Lapas var arī absorbēt putekļus un vairākas citas sīkas daļiņas, kas nosēžas uz tā virsmas, un tas samazina alergēnu skaitu.
Alveja
Šis augs var noņemt un filtrēt gaisā esošos toksīnus un pēc tam uzlabot vides kvalitāti. Tas ir īpaši noderīgi cilvēkiem, kas cieš no alerģijām un elpceļu slimībām – alveja var samazināt alergēnu un kairinātāju daudzumu guļamistabā.
Lasi vēl: Pastāstīsim noslēpumu kā saglabāt gurķus kraukšķīgus
Turklāt augs ir pazīstams ar savām pretvīrusu un antibakteriālajām īpašībām – tās palīdz samazināt mikroorganismu skaitu gaisā.
Begonija
Begonija lieliski cīnās ar dažādu ķīmisko savienojumu tvaikiem. Un, ja jūs regulāri izmantojat sadzīves ķimikālijas dzīvokļa tīrīšanai, tad bez begonijas uz palodzes vienkārši nevar iztikt.
Vislabāk ziedu novietot daļējā ēnā un vasarā laistīt ik pēc 3–4 dienām. Ziemā pietiks ar laistīšanu reizi nedēļā.
Dracēna
Tas labi neitralizē formaldehīda tvaikus telpā un absorbē benzola un trihloretilēna daļiņas – tās bieži vien nokļūst dzīvoklī no ielas. Turklāt tieši dracēna palīdzēs atbrīvoties no sadzīves ķimikāliju atlikumiem.