Atmest smēķēšanu – padomi, kā to izdarīt strauji un daudz vieglāk

Atmest smēķēšanu

Atmest smēķēšanu: Neskaitāmi daudz cilvēku visā pasaulē jauno gadu uzsāk, apņemoties atbrīvoties no veselībai tik kaitīgās smēķēšanas atkarības.

Ja arī Tu šogad esi nolēmis atbrīvoties no smēķēšanas atkarības, lasi farmaceita Vitālija Mitrohina padomus par metodēm un palīglīdzekļiem, kuri palīdzēs gūt atbalstu, atmetot smēķēšanu.

Strauji atmest smēķēšanu: daudziem tā ir problēma

Slimību profilakses un kontroles centra dati rāda, ka vairāk nekā trešā daļa 15-64 gadus veco Latvijas iedzīvotāju ir smēķētāji, kas ir ceturtais augstākais smēķējošo skaits Eiropas Savienībā. Turklāt vidēji latviešu smēķētājs dienā izpīpē vairāk nekā pusi paciņas jeb 13,1 cigareti dienā. No visiem smēķētājiem vidēji 40% vismaz reizi gadā cenšas atbrīvoties no smēķēšanas atkarības, taču tikai nelielai daļai to izdodas īstenot uz visu atlikušo dzīvi.

Kā skaidro „BENU Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins, nikotīns ir viena no visātrāk un spēcīgāk atkarību izraisošajām vielām – atkarība no nikotīna veidojas jau pēc dažām izsmēķētām cigaretēm. Simptomi, kuri sastopami, atmetot smēķēšanu, ir nomākts garastāvoklis, nervozitāte, aizkaitināmība un grūtības koncentrēties, miega traucējumi, galvassāpes, kā arī palielināta apetīte vai ķermeņa masas palielināšanās.

Lasi arī: Kā attīrīt plaušas 72 stundu laikā – īpaši noderēs smēķētājiem!

Lai gan pirmajās dienās pēc smēķēšanas pārtraukšanas kaislīgiem smēķētājiem šie simptomi un tieksme pēc nikotīna var būt izjūtami gana spēcīgi, fiziskā atkarība līdz ar tiem izzūd. Tomēr atgriezties pie smēķēšanas liek psiholoģiskā atkarība. Tāpēc, lai smēķēšanas atmešana izdotos, vēlams šo procesu pārdomāt un ievērot noteiktus soļus. Smēķēšanas atmešanā ļoti liela loma ir arī paša cilvēka gribasspēkam, taču procesu ievērojami var atvieglot dažādu palīglīdzekļu izmantošana.

Spied uz priekšu otru lapu, lai iepazītos ar pārējo materiālu:

loading...

COMMENTS

  • <cite class="fn">hartijs</cite>

    Jau 20 gadi kopš nesmēķēju. Kā saka, visi līdzekļi labi lai atmestu, bet galvenais ir paša apņemšanās, izturība. Bija man grūti, pat ļoti grūti, bet jāpārvar vājumi. Pēc tam pašam brīnums, nesmēķēju, bet dūmu smarža patīk.

Leave a Comment