Svarīga informācija par Covid-19 paštestiem!

Tuvākās nedēļas laikā gaidāma valsts iepirkuma otrā krava ar Covid-19 ātrajiem paštestiem. Tos izdalīs skolām, sociālās aprūpes iestādēm un publiskā sektora darbiniekiem. Tie būs 3,5 miljoni testa komplektu. Pēc izlietošanas tie visi kļūst par atkritumiem. Vai tie ir bīstami un kas ar tiem notiek, skaidroja TV3 Ziņas.

Pēc izlietošanas Covid-19 paštesta komponentes jāieliek tam speciāli paredzētā maisiņā ar bioloģiskās bīstamības brīdinājuma zīmi. Lai arī tas viss ir plastmasa, taču to, kā jebkuru citu medicīnisko atkritumu, nedrīkst likt pie šķirotajiem atkritumiem. Izlietotie paštesti un arī sejas maskas ir jāmet nešķiroto sadzīves atkritumu konteinerā jeb parastajā miskastē.

“Šis paštests jau pēc 20 minūtēm vairs nav bīstams. Nekādu bīstamību nerada. Protams, var drošības nolūkos savam mierinājumam mērcēt karstā ūdenī šos izlietotos paštestus.

Lasi vēl: Brīdina par bīstamu vietu Latvijā, kurā cieta bērns: ”Troksnis bija labi dzirdams”

Tāpat var likt hloru saturošajos līdzekļos,” skaidroja Ilona Drišļuka, Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja, raksta tautaruna.nra.lv

Lūk, kas ir svarīgi – lasi tālāk

loading...

COMMENTS

Leave a Comment