Vai jūs varat aizmigt no piena un kam to nevajadzētu dzert. Ārstu viedoklis

Daudzi atceras no bērnības mammas sacīto: ja vēlies aizmigt – izdzer nedaudz silta piena, un miegs atnāks pats no sevis.

Kāpēc piens izraisa vēlmi gulēt, kam tas palīdz aizmigt, un kam, gluži pretēji, vakarā labāk no tā atturēties – pastāstīsim šajā rakstā.

Kā piens palīdz aizmigt

Reti kurš aizdomājas par to, kāpēc piens stimulē miegu. Izrādās, pienā ir vairākas vielas, kas nepieciešamas labam miegam:

Triptofāns – aminoskābe, kas nepieciešama melatonīna, dabiskā miega hormona, ražošanai, jo vairāk tā asinīs – jo ātrāk cilvēks iemieg un mierīgi guļ.

Kazeīns – lēni sagremojama olbaltumviela, kas miega laikā veido muskuļu masu.

Kalcijs – palīdz triptofānam sagremot un ražot melatonīnu, kā arī normalizē muskuļu darbību un mazina nakts krampjus.

Tomēr ir daļa cilvēku, kuri noteikti nedrīkst dzert pienu naktī, – tie, kuriem ir laktāzes deficīts, laktozes nepanesība. Šādā gadījumā organisms vienkārši nespēs sagremot piena laktozi, un gaidītā efekta vietā cilvēkam pusi nakts nāksies pavadīt tualetē.

Piens pirms naktsmiega – cik daudz tas jādzer

Pēc uztura speciālistu domām, pirms gulētiešanas pietiek izdzert pat ne glāzi, bet pusi glāzes piena – 100 ml. Ar šo daudzumu pietiek, lai aptuveni stundu izjustu sāta sajūtu, un šajā laikā var droši aizmigt, un šāds šķidruma daudzums neizstiepj urīnpūsli.

Lasi vēl: Tradicionālais ukraiņu banošs no kukurūzas putraimiem

Pienu var aizstāt ar kefīru: tas palīdz mazināt spriedzi un nomierina muskuļu un nervu sistēmu, tas ir, palīdz atslābināties un aizmigt. Arī kefīrs satur daudz labvēlīgu baktēriju un skābju, kas normalizē labu gremošanu – un bez tā labs miegs nenotiek.

Svarīgi: kefīru naktī nav ieteicams lietot cilvēkiem ar hroniskiem gremošanas traucējumiem, gastrītu, noslieci uz migrēnu un galvassāpēm.

 

Leave a Comment