19.maijā Arkādijas parkā un apkārtnē notiks Pārdaugavas svētki 2018

19. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē notiks jau devītie Pārdaugavas svētki, kuros ar devīzi ”Es esmu Pārdaugava” iedzīvotāji aicināti svinēt kopā būšanu īpašā Rīgas un Latvijas daļā – Pārdaugavā, piedāvājot daudzveidīgu kultūras, izklaides un sporta notikumu programmu.
Uz lielās skatuves Arkādijas parka virsotnē no 12.00 līdz pat 23.00 sagatavota plaša koncertprogramma bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Uz skatuves kāps ne tikai Pārdaugavas kultūras un izglītības iestāžu kolektīvi, bet plkst. 17.30 arī apvienība ”Kreisais Krasts”, 18.00 notiks velo šovs ”Greentrials Bike Tour”, 19.30 uzstāsies ”Intercity Brass Band”, un noslēgumā plkst. 20.30 gaidāma zaļumballe ar grupu IĻĢI.
Plkst. 15.00 Arkādijas parkā pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Jēkaba Nīmaņa Pārdaugavai veltītā oratorija – dziesmuspēle ”Torņa sindroms” – asprātīgs, muzikāls stāsts par Pārdaugavu, tās dažādajām vietām, cilvēkiem, vietzīmēm, kas folklorizējušās un kļuvušas teju vai personificētas. Īpašu lomu tajā spēlē Alīses ielas ūdenstornis. Dziesmu tekstu autore ir Inese Zandere, libreta autore – Justīne Kļava, pirmatskaņojuma režisors – Dmitrijs Petrenko. Diriģenta Guntara Bernāta vadībā oratoriju izpildīs solisti Ieva Parša, Jolanta Strikaite, Kalvis Kalniņš un Juris Jope, apvienotais Pārdaugavas jauniešu orķestris, kamerkoris ”Muklājs”, Emīla Dārziņa jauktais koris, koklētāju ansamblis ”Balti” un akordeonistu ansamblis ”Opuss”. Notikuma rīkotāji ir iniciatīvas grupa ”Pārdaugavas radošais centrs”, producente – Ieva Niedre.
Svētkos Arkādijas parku piepildīs amatu, rokdarbu, eksperimentu un citas radošās darbnīcas, notiks izstādes, spēles, stafetes, konsultācijas un atrakcijas, kuras piedāvās Pārdaugavas kultūras, izglītības un sporta iestādes, organizācijas, uzņēmumi un aktīvisti. Darbosies svētku tirdziņš un brīvdabas kafejnīcas. No 16.00 līdz 19.00 uz saliņas taps mūzikas un mākslas telpa “Mārupītes lokā” – romantiska Pārdaugavas svētku vieta, kurā valdīs miers, dvēseles dziesmas un vārds, kā arī varēs ieskatīties brīvdabas gleznu izstādē. Programmu vadīs Dzintars Tilaks, piedalīsies Pārdaugavā dzīvojošie un strādājošie dziesminieki Āris un Saulceris Ziemeļi, Arnis Miltiņš, Silvija Silava, Vilnis Punka, Anta Eņģele, Inta Paļuka un ukuleles draugu klubiņš, kā arī dzejnieki Arvīds Ulme, Agita Draguna, Māris Salējs, Zane Daugule un mākslinieks Ludvigs Bērziņš. Pasākumu rīko “Austras biedrība”.
Sporta bāzē Uzvaras parkā no 11.00 notiks “Pārdaugavas kauss” pludmales volejbolā, no 12.00 virves vilkšanas sacensības, kā arī riteņbraukšanas sacensības “Riteņvasara 2018”. Frisbija klubs ”Sirocco Ultimate” no 11.00 līdz 18.00 piedāvās frisbija meistarklases un iespēju piedalīties konkursos un laimēt profesionālo frisbija disku.
Māras dīķī notiks jau 5. starptautiskās kuģu modeļu sacensības ”Pārdaugavas kauss 2018”, bet tā krastā otro gadu taps pasākums ”Radi Māras ezeru!”, kurā no 12.00 līdz pat 23.00 īslaicīgo notikumu kafejnīcu, muzikālas performances un radošas aktivitātes gatavos ”Pārdaugavas radošais centrs”. Notiks arī dip-dap riteņu skrējienu bērniem un vienības skrējiens pieaugušajiem ”Māras ezera apļi”.
Svētkos piedalās arī apkārtnes muzeji. Jāņa Akuratera muzejs no 12.00 aicina aplūkot nesen restaurēto ēku un baudīt autentisku 30. gadu atmosfēru, aplūkojot muzeja ekspozīciju un ekspresizstādi ”Šūpuļa pūriņš”, plkst. 15.00 klausīties akordeonistu koncertu, plkst.19.00 kopā ar Ingrīdu Burāni un Kristīni Želvi pievienoties sarunām Kamīnzālē par tēmu ”Akuratera māja un Jāzeps Grosvalds”, 21.00 nākt uz dzejas lasījumiem, bet 22.15 dārzā skatīt filmas ”Cafe Spleen jeb Augusts 1914” muzeja pirmizrādi. Savukārt Ojāra Vācieša muzejs no 16.00 aicina uz ”Astoņu kustoņu” bērnu un ģimenes svētkiem muzeja dārzā – radošo darbnīcu ”Taureņa dzimšana”, rotaļām ar Ilgu Reiznieci plkst. 17.30 un izrādi ”Dzeja dabas šūpulī” plkst. 18.00. Muzejā notiks ne tikai izstādes, bet arī dokumentālā kino vakars plkst. 22.00, un 23.15 vakaru noslēgs Kārļa Kazāka koncerts dārzā.
Šogad pirmo reizi svētkos būs īpašs pasākums arī bērniem ar kustību traucējumiem. Ar labdarības fonda BeOpen atbalstu Rīgas Katoļu ģimnāzijas teritorijā no 12.30 – 14.00 bērni tiks aicināti uz Nezinīša dārzu, kurā notiks koncerts un klaunu priekšnesumi, kā arī tiks rādīti fragmenti no izrādes ”Burvju lampa” un ikviens varēs iesaistīties radošās darbnīcās.
Svētku pasākumos ieeja bez maksas.
Visa informācija par svētku programmu un dalībniekiem pieejama interneta vietnē www.pardaugavassvetki.lv.
Svētki notiek, pateicoties atbalstītājiem: Rīgas domei, uzņēmumiem – VALDO, Latvijas finieris, Gemoss, Hanzas Maiznīca, Lenta, MFD Veselības grupa, Tele2, Labo Logu Aģentūra, Kult Kafe -, augstskolai RISEBA, Valsts Kultūrkapitāla fondam, labdarības fondam BeOpen, Latvijas Kuģu modeļu sporta federācijai u.c.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru