5 droši veidi, kā tikt galā ar stresu

Stresu rada trauksme, bailes, vainas apziņa un spiediens. Būtībā tā ir pašsaprotama nespēja tikt galā, ko papildina pasliktināta pašvērtības sajūta. Nespēja tikt galā ar stresu tieši ietekmē mūsu labsajūtu, laimi.

Tas izraisa galvassāpes, ausu un zobu sāpes, ādas izsitumus un tauriņus vēderā. Stress liek mums aizturēt elpu vai nevienmērīgi elpot, izraisa gremošanas traucējumus. Stress izraisa nespēju sakarīgi runāt un atcerēties pamatfaktus, kā arī nogurumu, kas nav proporcionāls mūsu darba slodzei.

Ceļojumā sevis izzināšanā jāņem vērā stresa līmenis, kādā jūs darbojaties. Ielūkojieties sevī, lai noskaidrotu, kas izraisa stresu. Apsveriet turpmāk minētās stresa situācijas un noskaidrojiet, vai kaut kas no tām nerada jums trauksmi.

Vai darbā jūtaties nepiemēroti?
Vai jūtaties neadekvāti savā mīlas dzīvē?
Vai jūs sevi nelabvēlīgi salīdzināt ar saviem vienaudžiem?
Vai jums ir naudas plūsmas problēmas?
Vai jums draud darba zaudēšana?
Vai jums ir garlaicīgi?
Vai jūs no kaut kā izmisīgi baidāties?
Vai esat devis solījumu, ko nevarat izpildīt?
Vai jūtaties iesprūdis stresa ciklā?

Mēģinot atšķetināt stresa cēloņus savā dzīvē, jūs sapratīsiet savu stresa tolerances līmeni. Dažādiem cilvēkiem ir atšķirīgs tolerances līmenis. Nemainīgi visa stresa cēloni var reducēt uz trim avotiem:

Cilvēki, kas ir jūsu tuvumā un izraisa emocionālu stresu.
Ārējie notikumi, kas izraisa fizisku stresu.
Ar dzīvesveidu saistītas problēmas, kas izraisa stresu.

Ja pārbaudīsiet šos trīs galvenos stresa cēloņus, redzēsiet, ka tie visi ir saistīti ar jūsu prāta reakciju. Veiksmīgas stresa pārvarēšanas atslēga sākas ar stresa cēloņa noskaidrošanu. Viss, kas izraisa stresu, nāk no prāta.

5 droši veidi, kā tikt galā ar stresu

Pirmkārt, radiet garīgu mieru. Palēniniet savu reakciju uz cilvēkiem, notikumiem un apstākļiem, kas izraisa stresu.

Otrkārt, iemācieties mainīt negatīvās dzīves tendences.

Treškārt, izmēģiniet dažas fiziskas relaksācijas metodes. Sāciet ar dziļas elpošanas vingrinājumiem. Nodarbojieties ar vienkāršu jogu, chi kung vai dažiem stiepšanās vingrinājumiem.

Ceturtkārt, izveidojiet spēcīgas un pozitīvas vārdiskas afirmācijas. Izdomājiet īsus, spēcīgus apgalvojumus, kas nepārtraukti vairo jūsu pārliecību par sevi, uzmundrina un pārliecina par pozitīviem rezultātiem.

Lasi vēl: Daudzām mājsaimniecēm problēmas sagādā ilgā bietīšu gatavošanās – piedāvāju 3 risinājumus kā ar to tik galā

Piektkārt iedomājieties sevi laimīgu un atpūtušos, guļam uz soliņa vai dodamies pastaigā.

Desmit droši veidi, kā atpūsties

Satveriet rokas ļoti cieši, tā, lai pirksti dziļi iegrimst plaukstās, un pēc tam atlaidiet. Sajūtiet, kā atbrīvojas spriedze.

Sasprindziniet pieri, aizveriet acis un izlieciet seju neglītā grumbiņā. Sajūtiet, kā spriedze acumirklī atkāpjas.

Atveriet muti tik plaši, cik vien varat, un izveidojiet tajā lielu O. Tad aizveriet to. Sajūtiet, kā atslābst jūsu sejas muskuļi.

Berzējiet rokas, līdz tās sasilst, un pēc tam novietojiet tās līdzeni pret seju. Aizveriet acis un sajūtiet atvieglojumu.

Novietojiet plaukstas pret sienu un pēc tam atspiediet. Spiediet, līdz vairs nevarat spiest, un tad atlaidiet. Sajūtiet, kā rokas atbrīvojas.

Nogulieties uz muguras un paceliet kājas uz augšu.

Atrodieties pilnīgi guļus ar muguru pret grīdu un sistemātiski salieciet un atbrīvojiet katru savu ķermeņa daļu. Sāciet no pēdām un virzieties augšup pa kājām, seju un pat galvas ādu. Sajūtiet, kā no jums pilnībā izplūst spriedze.

Guļot uz muguras, lēnām un dziļi ieelpojiet caur nāsīm. Sajūtiet, kā vēders izplešas kā balons. Pēc tam lēni izelpojiet caur muti un sajūtiet, kā vēders saplacinās kā balons, no kura izplūst gaiss.

Vizualizējiet, kā ieplūst svaiga enerģija un vizualizējiet, kā izplūst novecojusi, stagnējoša enerģija.

Guļot uz muguras, aizveriet acis un sāciet sapņot. Domājiet par patīkamām domām un pēc tam iztēlojieties pozitīvu iznākumu kaut kam, pie kā šobrīd strādājat. Priecīgi pasmaidiet sev.

Izstiepiet rokas horizontāli, perpendikulāri zemei. Izstiepiet tās tik tālu, līdz vairs nevarat izstiept. Tad atslābstiet un sajūtiet, kā ķermenis atslābst.

 

Leave a Comment