7 veidi, kā guļamistabu padarīt miegam draudzīgāku

Environmental-Factors

Ja tevi moka bezmiegs, problēma var slēpties tavas guļamistabas iekārtojumā. Šeit tev tiek piedāvāti septiņi padomi, kā iekārtot guļamistabu tā, lai tu varētu gulēt visas ārstu ieteiktās astoņas stundas dienā.

1. Iekārto guļamistabu tikai vienam mērķim

Guļamistabas nav paredzētas vairākiem mērķiem. Tādēļ neiekārto savu guļamistabu tā, ka tā varētu kalpot kā papildus vieta, kur strādāt, nodarboties ar sportu vai spēlēties ar bērniem.

2. Ievies kārtību

Guļamistabā bieži vien sanāk drēbes nomest, kur pagadās, un nekārtība arī ir viena no problēmām, kas neļauj naktī kārtīgi izgulēties. Iekārto guļamistabas skapi vai atrodi kādu citu risinājumu, kas radīs kārtības sajūtu tavā guļamistabā.

3. Atbrīvojies no putekļiem

Putekļi var izraisīt alerģijas, kas padara tavu miegu nemierīgu. Runa ir arī par putekļiem, kas uzkrājas gultā, tādēļ guļamistaba ir jāuztur nevainojamā kārtībā – jāiztīra visi stūri (arī tie, kuri ikdienā skatam nepaveras), kā arī regulāri jāmaina gultas veļa.

4. Izvēlies tumšus aizkarus vai žalūzijas

Katra mazākā gaisma, kas iespīd istabā, var iztraucēt tavu miegu, tādēļ istaba ir jānodrošina ar aizkariem vai žalūzijām, kas gaismu cauri nelaidīs. Guļot sajūtām ir jābūt vienādām – ja redzēsi, ka ir parādījusies gaisma, miegs kļūs nemierīgāks un trauslāks.

5. Izvēlies pareizu matraci

Šī ir viena no lielākajām problēmām miegam – ja būsi iegādājies nepareizu matraci, tad vari necerēt uz labu sajūtu pēc miega. Katram cilvēkam ir vajadzīgs kas cits – dažiem ir nepieciešams videi draudzīgs, dažiem hipoalerģisks matracis. Tādēļ tam naudu žēlot nevajag, ja vēlies izgulēties pilnībā.

6. Izvēlies pareizu spilvenu

Pareizi izvēlēts spilvens palīdz neietekmēt tavu miegu, kad naktī grozies no viena sāna uz otru. Vislabākais miegs būs tad, kad galvas un kakla muskuļi būs pilnībā atslābināti, guļot uz spilvena. Tādēļ ir jāizvēlas pareiza biezuma un pildījuma spilvens, kas ļauj tavai galvai justies visērtāk.

7. Izvēlies piemērotāko istabas dizainu

Kad esi savu guļamistabu nodrošinājis ar visu, kas nepieciešams tavai ērtībai, jāizvēlas arī atbilstošs dizains – tāds, kas ļauj tev justies mierīgam. Ja vēlies izvairīties no aitu skaitīšanas, izvēlies tādu krāsu paleti, kas tevī raisa mieru un komfortu. Papildini guļamistabu ar elementiem, kas tev palīdz nomierināties un ieslīgt miegā.

 

Avots: styleathome.com

Leave a Comment